YENİ PROJESİ ‘BENİ KISITLAMAYIN’

 

 

+1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz Rumelioğlu bir dakika boş durmuyor. Bir çok proje üreten Abanoz şimdi de, GESOTİM’le çalışma yaparak Down Sendromlular için anlamlı ve önemli bir projeyi hayat geçireceklerinin müjdesini verdi.

 

 

 

 

‘Beni Kısıtlamayın’ adlı proje hakkında bilgi veren +1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz Rumelioğlu şunları söyledi: “Derneği kurma amacımız, down sendromlu çocuk ve gençlerimizin sosyal hayata daha fazla adapte olmaları ve evlerine bağımlı olmamalarıydı. Bu yönde, derneğimiz ve Gölcük Down Kafe’yi açtığımız günden bu yana birçok çalışma gerçekleştirdik. Bir sokak festivali yaptık ve down sendromlu çocuklarımız oldukça eğlendi. Kafemizin bulunduğumuz sokakta esnaflarımız, çocuklarımızı artık tanıyor. En önemlisi, çocuklarımız kendi işlerini kolayca yapabiliyor. Biz de bu durumdan ötürü oldukça mutluyuz” dedi.

AĞUSTOS AYI İÇİNDE

Açıklamasına devma eden Abanoz, “Çocukların evlerine bağımlı olmamaları, down sendromluların sosyal hayata hazırlanması amacıyla Gölcük Arama Kurtarma Derneği GESOTİM ile birlikte bir çalışma yapacağız. Ağustos ayı içerisinde, Gölcük’e bağlı Ayvazpınar’da down sendromlu gençlerimizin yaşam mücadelesi vermelerine destek olmak, onların güzelliklerden faydalanmalarını sağlamak ve evde bağımlı olmamaları amacıyla bir kamp programı yapacağız. Bu kampta çocuklarımız, aileleri olmadan birkaç günlüğüne bu kampa katılacak. Projemizin adını ‘Beni Kısıtlamayın’ olarak belirledik. Down sendromlularımız, böyle bir kamp programı ile birlikte daha fazla sorumluluk almayı öğrenmiş olacak. Bu projenin oldukça güzel geçeceğini düşünüyoruz. GESOTİM’e de katkılarından dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı bitirdi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

7 + 1 =