“SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”

AK Parti’de Darıca ile başlayan aday tanıtım töreni Kandıra’dan sonra Başiskele ile devam etti. Teşkilat üyelerinin coşku ve heyecanı salona yansırken, Başkan Adayı Yasin Özlü, “Birlikte her engeli aşacak, birlikte başaracağız” dedi.

AK Parti’de Darıca ve Kandıra’dan sonra aday tanıtım sırası Başiskele’deydi. Karşıyaka Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen aday tanıtım törenine; AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, İl SKM Başkanı Halit Çokan, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman katıldı.

EN GÜÇLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Ayrıca; AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, Kartepe ve Gölcük Belediye Başkan Adayları, eski il ve ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, MHP ilçe yöneticileri ve çok sayıda teşkilat üyesi katıldı. Coşku ve heyecanın üst noktada olduğu törende ilk olarak Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral konuşma gerçekleştirdi. Koral, “Kocaeli’de 12 ilçe içerisinde bu kadro ile yeniden en yüksek oyu alarak önce sizlere daha sonra da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

10 YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİM…

“Bugün en rahat konuşmamı yapıyorum” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “10 yılı burada uzun uzun atlatmama gerek yok. Çok şükür samimiyetimizin karşılığında sizlerin duası ile mükemmel bir Başiskele’yi beraber inşa ettik. İlk adaylığımız açıklanıp çalışmaya başladığımda Yasin Özlü kardeşim İl Gençlik Kolları Başkanıydı. Başiskele’nin sokaklarında birlikte dolaşırken kendisine, ‘Yasin bu görevi sana devredeceğim’ demiştim. Mevla’m bugüne nasip etti” dedi.

YAPILAN ESERLER HEPİMİZİNDİR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu tanıtım toplantıları bizler için şölen gibi oluyor. Başiskele ilçemiz AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar başta Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız olmak üzere gönül verdi, en güçlü desteği sandığa yansıttı. Binlerce eserimiz var. Bu eserler ne Büyükşehir Belediye Başkanı olarak benim, ne de Hüseyin Ayaz kardeşimizin. 10 yıldır büyük emeği var, bu eserler benim, senin değil, hepimizin eseridir” İfadelerine yer verdi.

BEREKETLİ HİZMETLER YAPTIK

Devamında konuşan Karaosmanoğlu, “Halkımızın büyük çoğunluğunun duasını alıyoruz. İnsanı yaşatmak, insanı yüceltmek için siyaset yapacağız. Kocaeli’de büyük bir uyumla, kardeşlik anlayışı içerisinde, istişare ile birbirimize değer vererek, asla kavga etmeden, çekişmeden bu güne kadar Kocaeli’mize bereketli hizmetler yaptık. Tüm birimlerimizle birliğimizi ve beraberliğimizi her platformda devam ettireceğiz. Buradaki ortam bunun göstergesidir. Biz Kocaeli’nden cumhurbaşkanımıza başta Başiskele olmak üzere 13 belediyemizden en büyük desteği vereceğiz. Biz hazırız. Bu bayrağı en şerefli, en yüksek yere dikeceğiz” şeklinde konuştu.

8’İNCİ YILDIZI TAKACAK

Toplantıda söz alan Genel Merkez MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Macit Zeybek ise, “Her bir aday tanıtım toplantılarımız miting havasında geçiyor. Hüseyin Başkanımız 7 yıldızlı belediyenin altına altın harflerle imzasını attı. Allah Yasin kardeşimizin yardımcısı olsun. Yasin kardeşimiz azimli, çalışkan ve teşkilata gönül vermiş bir kardeşimiz. Bu şehre 8. Yıldızı takacak inşallah.” dedi.

ÇITAYI DAHA YUKARIYA ÇIKARACAKTIR

“Maşallah Başiskele” diyerek sözlerine başlayan İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Başta İbrahim Başkanımız olmak üzere 7 yıldızlı belediye deyince aklımıza gelen belediye başkanı Hüseyin Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yasin kardeşimiz Cumhurbaşkanımız tarafından uygun görüldü. Çalışkanlığına ve gayretine şahidiz. Hüseyin Ayaz Başkanımızdan alacağı bayrağı daha yukarılara taşıyacaktır” ifadelerine yer verdi.

BAŞİSKELE’Yİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Salonda büyük coşku ve alkış sonrası kürsüye gelen Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü de konuşmasında, “Ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim her hanesini bir ailem olarak bildiğim Başiskelemize hizmet etmek için yola çıktık.  Başiskelemizin hizmetkârı olmak nasip olursa bizim için en onurlu hizmet olacaktır. Tevazu, samimiyet, gayret ile çalışmaya, gönül bağlarımızı daha da güçlendireceğimize söz veriyorum. Başiskele’yi sizlerle birlikte yöneteceğiz. Birlikte her engeli aşacak, birlikte başaracağız. Değerli büyüğüm, ‘abim’ demekten çekinmediğim Hüseyin Ayaz başkanımızdan aldığımız bayrağı daha yukarıya çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

KARAOSMANOĞLU’NA ÖVGÜ

Salondaki gençlerin sevgi gösterileri ile kürsüye gelen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Başiskele Kocaeli’de birinci. O birinciliğin nasıl geldiğini şu salona baktığımda görüyorum. Başiskele bu heyecanla önümüzdeki seçimlerde de ilçede ve Kocaeli genelinde birinci olarak, gururumuz olmayı sürdürecek” dedi. “Kocaeli’de başarı hikâyesi Büyükşehir Belediye Başkanımız ile başladı” diyerek İbrahim Karaosmanoğlu’ndan övgüyle bahseden Büyükakın, “Belediyeciliğin kitabı Kocaeli’de yazıldı. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi

BU İTTİFAĞI ASLA BOZAMAZLAR

“İttifakı yıkmak için birçok oyun oynuyorlar” diyen Büyükakın, “Bu birlikteliği bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bizlerin bu seçimlerle ilgili en ufak bir şüphesi yok. Karşımızda ana muhafelet bir aday çıkartamadı. Bu bizde bir rehavet yaratmamalı. Sizlerden ricam; sakın ola ki rehavete kapılıp, seçimleri kesinlikle alıyoruz demeyin. Seçimler bu memleketin namusu, itibarıdır. Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durduğumuzu hissettirmek adına 31 Mart akşamı bu sandıkları yeniden tekrar patlatacağız. 13-0 yaparak diyeceğiz ki; “Biz görevimizi yaptık, arkamızda dimdik duruyoruz. Sizde Dünya 5’ten büyüktür demeye devam edin” şeklinde konuştu.

YENİ HEDEFLERE YELKEN AÇACAĞIZ

“Başiskele’nin ihtiyaçlarını biliyoruz” diyen Büyükakın, “Önümüzdeki günlerde Yasin kardeşimiz ile birlikte bunu sizlerle paylaşacağız. Aranızdan biri olarak, kardeşiniz olarak sizlerin bu heyecanınıza layık olmak için gece gündüz demeden çalışacağımıza söz veriyorum. ‘Biz gençlerin’ heyecanı sizlerinkiyle birleşince yeni hedeflere yeni başarılara yelken açacağız. “Sevdamız Başiskele, Sevdamız Kocaeli, daima ileri” ifadelerini kullandı.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)