GÖLCÜKLÜLER MÜJDE! SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

 

 

Gölcük Belediyesi çöp sorununu en aza indirmekte kararlı. 2017 yılı sonunda başlayan yer altı çöp konteynerleri projesi hızla ilerliyor. 2018 yılı içinde çeşitli noktalarda bu çöp konteynerlerinin sayısı 30’a çıkacak. Belediyenin kendi üretimleri olan bu çöp konteynerleri sokak köpekleri sorununun da çözümün de kilit rol oynayacak. 

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün daha hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemi için ilçe geneline yerleştirdiği yer altı çöp konteynerleri, yaz günlerinde vatandaşın kötü koku ve görünümden rahatsız olmasını engelliyor. Yer altı konteynerleri sayesinde hem yer açısından tasarruf ediliyor hem de kullanılan sistemin sağlık açısından daha temiz ve hijyenik olması sağlanıyor.  2017 yılı sonunda başlanan yeraltı çöp konteyneri uygulaması kapsamında ilk olarak 10 adet yeraltı çöp konteyneri yerleştirildi. Bu yılın ilk 8 ayında ise 30 adet daha konteynerin montajı yapılmaya devam edildi.

YERALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ KADEME AMİRLİĞİNDE ÜRETİYOR

İlçe genelindeki birçok noktaya hidrolik yeraltı çöp konteyneri yerleştiren ekipler hem çirkin görüntünün önüne geçiyor hem de çöpleri yeraltına almaya devam ediyor. Gölcük Belediyesi Kademe Amirliği şantiyesinde üretilen hidrolik çöp konteynerleri ile hem maliyet düşürülüyor hem de temizlikte kökten çözümler üretiliyor. Şu ana kadar 40’dan fazla imalatı yapılan hidrolik yeraltı çöp konteyneri belirlenen noktalara yerleştirildi. Bu uygulama ilerleyen günlerde ilçenin dört bir yanında yaygınlaşacak.

MAHALLELERDE MONTAJLAR DEVAM EDİYOR

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “İlçemizde çevre bilincini geliştirmek, çöplerin oluşturduğu kötü kokuları önlemek ve çevre kirliliğini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla Belediyemiz Kademe Amirliği’nde yeraltı çöp konteyneri imalatına başladık. Kendi imalatımız olan hidrolik yer altı çöp konteynerleri ile çevredeki hoş olmayan görüntülerin oluşmasının da önüne geçtik. 2017 yılı sonunda başladığımız proje kapsamında 10 adet montaj yapıldı. 2018 yılı için ise bu sayı 3 katına çıktı. Halen mahallelerimizde montajlar devam ediyor. Yeni sistem yer altı çöp toplama konteynerleri ilçemize ayrı bir değer katıyor.  Konteynerlerin yeraltında alınması ile çöplerin gözükmesi, çevreye kötü koku yayması ve bunlara bağlı oluşabilecek olan kirlilikleri ortadan kaldırmış olacağız. Gölcük’ün birçok bölgesinde yeraltı konteynerlerinin kurulması ile mevcut yerüstü konteynerleri kaldırılacak ve buralarda yalnızca bu sistemi kullanan araçlar dolaşmış olacak. Bir adet yeraltı konteyneri mevcut durumdaki 3 adet konteynerin yaptığı işlemi yapmış olacak. Bu sayede çevre kirliliğinin ve sokak hayvanlarının çöpleri dağıtmasının önüne geçeceğiz. Aynı zamanda yeraltı çöp konteyner sistemiyle ekonomik anlamda da tasarruf sağlamış olacağız” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

72 − 62 =