“MHP’DE ADAY BELİRLEME SÜRECİ HIZLANACAK”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısını düzenledi. Ünlü yaptığı açıklamada, “Çoğu başvuruyu buradan aldık ama Genel Merkezimizden de başvuruşlar var. Yarın Genel Merkeze başvuran isimleri de alıp, güncel listeyi paylaşacağız. Normalde 1 Aralık’a kadar bekleyecektik fakat süreci hızlandırmak istedik” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısını düzenledi. Ünlü, İl binasında düzenlenen toplantıda kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’deki kutuplaşmaya değinen Ünlü, “İç ve dış niyet sahiplerini uyarıyoruz; Türkiye’yi teslim alamazsınız, Türk Milletini yenemezsiniz, Türk vatanını bölemezsiniz. Hepimiz Mehmet oluruz, hepimiz kahraman oluruz. Ölüm pahasına bile olsa milli namusu korkusuzca savunuruz” ifadelerini kullandı.

MHP BUNUN İÇİN VARDIR

Konuşmalarının devamında Ünlü, “Farkındayız sokaklar karıştırılmak isteniyor, kutuplaşmalar bileniyor. Televizyon ekranlarında korku, öfke ve fitne yayılıyor. FETÖ-PKK iş bölümü yapmış eylem ortakları halinde pusuda bekliyor. Türkiye üzerinde yeni hain bir deneme, yeni şer oyunu planlanıyor. Bütün gelişmeler buna işaret ediyor. Bizler, zillet ittifakının tezgah ve tuzaklarını kökünden bozacağız. Türk Milleti şiddeti ne olursa olsun her ihaneti, her rezaleti yerle yeksan etmeye hazırdır. MHP bunun için vardır ve var olmaya devam edecektir” diye belirtti.

MHP İKTİDARINDA MUHTARLAR…

Konuşmasının devamında saha çalışmalarını anlatan Ünlü, “Yarın MHP Genel Merkezi’ne, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle görüşmek üzere aday adaylarımızın formlarıyla beraber gideceğiz. Şu an en az 6 ilçe netleşmiş gibi bir yerel seçim çalışması yapıyoruz. Aynı zamanda saha çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu sabah Derinceli muhtarlarla bir araya geldik. Muhtara önem veren bir siyasi partiyiz. Muhtarlara protokolde yer verilmemesi, muhtarlara yeterince değer verilmediğinin göstergesi. Mevcut iktidarın metal yorgunluğa girmiş olmasından dolayı belediyelerde, muhtarlar işlerini halletmekte sıkıntı yaşıyor. MHP iktidarında muhtarlar direk belediye başkanlarıyla muhatap olacaklar” diye konuştu.

GÜNCEL LİSTEYİ PAYLAŞACAĞIZ

Yerel seçimlerde aday olmak için aday adaylığı başvurusu yapan partililerle ilgili konuşan Ünlü, “Çoğu başvuruyu buradan aldık ama Genel Merkezimizden de başvuruşlar var. Yarın Genel Merkeze başvuran isimleri de alıp, güncel listeyi paylaşacağız. Normalde 1 Aralık’a kadar bekleyecektik fakat süreci hızlandırmak istedik” dedi. Basında yer alan Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hilal Elmas olacağına dair haberlere yönelik konuşan Ünlü, “MHP kurumsal bir siyasi partidir. MHP MYK’ları bulundukları şehirden format icabı aday olurlar. Şu anda 2 MYK’mız ve 1 milletvekilimiz var. Süreç içerisinde adayımızın kim olacağını göreceğiz” dedi.

BASINLA YÖNETİLECEK BİR PARTİ DEĞİL

Son olarak MHP’lilerin Nevzat Doğan’a oy vereceğine dair çıkan haberlerle ilgili konuşan Ünlü, “Basında çıkan haberlere bakıldığında, haberlerin paket halinde yapıldığını görüyoruz. Kökü uzun yıllar öncesine dayanan MHP, basınla yönetilecek bir parti değildir. MHP kendi adayını çıkarır. Ülkücüler aslanlar gibi kendi adayları çıkarır, kendi adaylarına oy verirler” diyerek sözlerini sonlandırdı. Ünlü, açıklamasının ardından Dilovası’a atanan Ali Osman Ayaz’ı tebrik etti.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 3