“KOCAELİ’DE YAPILACAK FUAR DAHA ARTIK KAPSAMLI OLACAK”

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı yaptığı açıklamada, “2019 yılında inşallah geçen yıl Kocaeli’de ilkini yaptığımız Tarım Fuarı’nı daha kapsamlı bir şekilde yapmayı düşünüyoruz. O zaman bölge çiftçimizin daha fazla ilgi göstereceğini tahmin etmekteyiz”dedi.

Geçtiğimiz 9-13 Ekim tarihleri arasında Bursa’da yapılan 11. Uluslararası Bursa Tarım Fuarına katılan çiftçiler ve Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, fuarda neler yaptıkları hakkında Gazetemize bilgiler verdi.

“ÇİFTÇİLERİMİZ BU YENİLİKLERDEN FUARLAR NEDENİYLE BİLGİ SAHİBİ OLUYORLAR”

Başkan Çanakçı Gazetemize yaptığı açıklamada, “Gölcük Ziraat Odası olarak 11. Bursa Tarım Fuarı’nın ilk açılış günü olan 9 Ekim 2018 Salı günü 2 otobüs ve 5 tane özel araçla fuar gezimizi gerçekleştirdik. Fuar oldukça çiftçilerimiz açısından bilgi tazeleme bakımından gayet başarılı olmuştur. Fuara katılan çiftçilerimiz fuar alanında sergilenen 2018 model ekipmanları yerinde inceleme fırsatını yakalamış oldular. Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda her gün yeni yeni modeller üretilmektedir. Çiftçilerimiz bu yeniliklerden fuarlar nedeniyle bilgi sahibi oluyorlar. Yeni çıkan traktör ve ekipman fiyatları yaklaşık %50 oranında artış göstermiştir. Fiyatlar adeta yeni modellerde el ve göz yakmaktadır”dedi.

2019’DA İLKİ KOCAELİ’DE YAPILACAK

Çanakçı açıklamasının devamında, “Bu da tarımımızın ileriki yıllarda yenilenmenin önüne geçeceği anlamını taşımaktadır. Kimse bu fiyata bile traktörünü yenileyeceğini sanmıyorum. Stantlarda gezenler buldu ama bağlantı yapan yok denecek kadar azdı. Gölcük çiftçisi bol miktarda fidan bağlantısı yapmıştır ve bol miktarda fidan almışlardır. 5 gün süren Bursa Fuarı’na her gün Gölcük’ten özel araçlarla çiftçilerimiz gitmiştir. Bursa Fuarı ilimizde yapılmadığı için Gölcüklü çiftçiler Bursa Fuarı’nı tercih etmektedir. 2019 yılında inşallah geçen yıl Kocaeli’de ilkini yaptığımız Tarım Fuarı’nı daha kapsamlı bir şekilde yapmayı düşünüyoruz. O zaman bölge çiftçimizin daha fazla ilgi göstereceğini tahmin etmekteyiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 5 = 15