HASTANENİN TEMELİNİ BAŞBAKAN ATABİLİR

 

 

 

 

 

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, haftalık basın toplantısını geçtiğimiz akşam parti binasında gerçekleştirdi. CHP genel başkanını sert bir dille eleştiren Alp, ayrıca partinin düzenlediği projelerden de bahsetti. Son olarakta 11 Mayıs’ta hastanenin temelinin atılacağını temel atma törenine de Başbakan  Binali Yıldırım’ın katılabileceğini şuan net olmadığını söyledi.

 

 

 

 

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, haftalık basın toplantısını geçtiğimiz akşam parti binasında gerçekleştirdi. Gündemle ilgili önemli açıklamalar yapan Alp, parti çalışmalarından bahsederken, CHP’yi de sert bir dille eleştirdi.

 

“ÜLKEMİZ GEZİDEN BU YANA EKONOMİK BOMBARDIMAN ALTINDA”

Başkan Alp ilk olarak: “Öncelikle emniyet teşkilatımızın bu ülkenin güvenliğini toprak bütünlüğünü sağlayan bütün emniyet teşkilatımızın bu özel gününü kutluyorum. Bu milletin emniyet teşkilatımıza minnet borcu vardır, ben şahsım ve teşkilarım adına da minnetimi sunuyorum” dedi. Açıklamalarına devam eden Alp, “Türkiye Genel başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bir ekonomik paket açıklaması var. 5 yıldır söylediğimiz ve gördüğümüz gibi ülkemiz 4 koldan ekonomik bombardımana tutulmuş durumda. Gezi olaylarından bugüne kadar ekonomik olarak operasyonlara maruz kalıyoruz. Bu saldırılara rağmen ekonomimizi sağlam zemine oturtmayı başarmış bir ülkeyiz. Güçlü bir durumdayız. Hedeflerimiz peşinde koşuyoruz.  Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz gün açıkladığı ekonomik pakette proje bazında destek var. Bir çok sektöre destek olacak bir pakettir. Ne kadar saldırırlarsa saldırsan bir daha da büyüyeceğiz, güçleneceğiz.  CHP’nin lideri ne kadar ülkesinde üretim yapılmasına karşı çıksa da bizler üretim paketi programları ile güçlü ekonomiye kavuşacağız ve bundan herkes kazançlı çıkacak” dedi.

 

“GUTA’DAKİ KATLİAMI DÜNYA İZLİYOR”

Hafta sonu Suriye Guta’da yapılan saldırı büyük bir insanlık suçudur diyen Alp ayrıca şunları söyledi: “Tüm dünya devletleri yaşanan bu duruma, insanlık katliamına sessiz kalırken, yine tek ses çıkartan ülke Türkiye oldu. Türkiye’nin bölge için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu insanlık katliamı bütün Dünya’nın yakasında olacaktır, onların üzerine yapışmıştır. Suriye’de ne işimiz var diyenler de o fotoğrafı görsünler.  Suriye’de ne işimiz var diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu o fotoğrafı eline alsında bir baksın. Suriye’de o çocuklar için oradayız biz. Bu miletin çocukları öyle olmasın diye biz oradayız. Ülkemize gelecek terör saldırılarını önlemek için oradayız. Ne yazık ki bu daha anlamayan bir CHP var. CHP’nin liderinin akıl tutulmaması yaşadığı açıkça ortadadır. Bu katliama nasıl sessiz kalırsınız, karşısında durmazsınız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

“CHP BİRAZDA MİLLETİNİN YANINDA OLSUN”

CHP’yi sert bir dille eleştiren Alp, “Hemen beraberinde gezi ve terör olaylarında hemen orada olupta bu ülkenin dibine dinamit koyanlar, bu ülkyee saldıranların yanında olupta, Cumhurbaşkanımızla birlikte bu ülkenin değerleri sevdiği sanatçılarla oraya gitmesini, askere moral ziyaretini eleştiriyorsun. Türkiye’ye yapılan saldırıları gör de, milletin bir beraber ol. Gezi olayında gideceksin, orada ki çocukların alnından öperim deyip, destekleyeceksin, Selim Kiraz katleden DHKP-C avukatlığını cenazeleri senin milletvekillerin sahiplenecek, diğer birçok terör örgütlerinde aktif rol oynanış terör odaklarının yanında olacaksın CHP olarak, ondan sonra askere moral ziyareti olmak için sanatçılarımız oraya gidecek, sen onları eleştireceksin, ben bunu hiç doğru bulmuyorum. Toplum da doğru bulmuyor. Biz CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu milletimizin vicdanına havale ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

ALP PARTİNİN PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Bizler “Şehrim 2023” Projesi kapsamında mahallelerdeki beklentileri, hedefleri tespit ettik, sahaya çıktık. Ben, Belediye Başkanımız, teknik heyet ile beraber, o mahallenin muhtarının da katılımıyla her mahalleye gidiyoruz sorunları ve beklentileri yerinde tespit ediyoruz. Şu ana kadar 12 mahallemizi bitirdik. Her haftanın Çarşamba ve Perşembe günleri günde 2 mahalle olmak üzere Ramazan ayına kadar tüm mahalleleri bitireceğiz. 2018 eylem planı içinde de bu adımları atacağız. Akşamları da boş durmuyoruz , sosyal projelerimiz var. Mahallelere yeni taşınan vatandaşlarımızın kapılarını çalıp, “Mahallemize Hoş Geldiniz” diyeceğiz. Mahallerimiz yaşayan ve yarım asır evli kalmış büyüklerimizin ellerinden öpeceğiz, bir yastıkta yarım asır projemizi de böylelikle hayata geçirmiş olacağız. Yine mahallelerimiz de yeni doğan bebeklerinde evlerine gidip, hoş geldin bebek diyerek ziyaretlerimizi süreceğiz. Bu üç projeyi Ramazan ayına kadar her mahallede olmak üzere “9 ev” ziyareti olarak programımızı tamamlayacağız” dedi.

 

 

TEMEL ATMAYA BAŞBAKAN GELEBİLİR

Yerel konularla  ilgili bilgi vermeye devam eden Alp, “Hastanenin temel atma töreni 11 Mayıs’ta yapılacak. Temel atma törenine kesin olmamasıyla birlikte Sayın Başbakanımız katılım sağlayabilir. Ankara’daki program da bir değişiklik olmazsa 11 Mayıs’ta temel atma törenini yapacağız. Bunun yanında mahallelerde yaptığımız ziyaretlerde de Gölcük’te yatırımlarla ilgili net bir sorun olmadığını gördük. İlçemizde sorunumuz saatli çöp uygulamasıyla alakalı gerek idarenin ufak sorunları gerekse de vatandaşların sorunları ile sokak hayvanları sorun teşkil ediyor.  Mahallelerden sosyal alanlarla ilgili tepkiler geliyor. Gölcük’te bölge parkları ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Allah razı olsun Belediye Başkanımızdan. Gölcük’teki sorunumuz yaptığımızı satamamak.  2008’de biz buz pistini ve havuzunu Kocaeli’de ki ilçeler arasında ilk yapmışız. Daha yeni havuz projeleri var. Ilıca , Yalı Evleri, Halıdere’deki Fizik Tedavi Merkezi, diş Hastanesi, gençlik merkezi bir çok projeyi hayata geçirdik ve çok yoğun çalışmada devam ediyor. Gölcük’te sorun yok diyemeyiz ama bu sorunlar yönetebilecek sorunlar. Seçmenin beklenti ve hayalleri var, bunların farkındayız. Mesela çöpler konusunda konteynerleri yer altına alıyoruz ve bunu kendi belediyemiz üretiyor. Sistemini de Gölcük kendisi yapıyor. Belirlenen noktalara yer altı çöp konteynerlerini sağlayıp, bu sorunu çözeceğiz. Gelecek günler ilçemiz adına çok olumlu. Tüm sorunların sıkıntıların üstesinden geleceğiz, kimsenin kuşkusu olmasın” diyerek sözlerini noktaladı. Haber: Serkan SIDAL

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

8 + 1 =