GÖLCÜK ÜLKÜ OCAĞI ŞEHİDİNİ ANDI

 

 

 

 

 

Gölcük Ülkü Ocağı tarafından 16.06.1978 de şehit verilen, ülkü yolunun kutlu başyolcularından Gölcüklü Ülkücü şehit MEHMET AKİF BEKİROĞLU Gölcük Ülkü Ocağında düzenlenen Mevlid programı ile anıldı. Bekiroğlu ve tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okundu dualar edildi.  

 

 

 

 

Merhum başbuğ Alparslan Türkeş beyin bırakmış  olduğu davaya 16/06/1978 de şehit verilen, ülkü yolunun kutlu başyolcularından şehit MEHMET AKİF BEKİROĞLU Gölcük Ülkü Ocağında düzenlenen Mevlid programı ile anıldı.  Kuran-ı Kerim okuması ve dualarla anılan Bekiroğlu adeta anılarda canlandı. Gölcük Ülkü Ocağı Başkanı Tuncay Cabar yaptığı açıklamada, “Bizler bayrak ve vatan uğruna şehit olan ağabeylerimizin mirasçısı; namus ve şeref ile cenk etmeyi görev bilen bir hareketin mensuplarıyız. İnşallah Türkmeneli derhal huzuruna kavuşur, Cenab-ı Hak Bayrağı indirildiğinden çok daha yükseğe dikecek Milliyetçi – Ülkücü kadrolara imkan verir ve dilerim rabbim huzuru mahşerde şehit ağabeylerimizin karşısına ak alınla çıkmayı nasip eder inşAllah” dedi.

MEHMET AKİF BEKİROĞLU’NUN ŞEHİT EDİLİŞİ ANLATILDI

Diplomasını alır almaz 1977-1978 Eğitim-Öğretim yılında kendinin de mezun olduğu Barbaros Hayrettin Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak göreve başlayan Bekiroğlu ikinci dönemde Kandıra Lisesinde tayin edildi. Sadece bir yıl öğretmenlik yapabilen Mehmet Akif Bekiroğlu 16 Haziran 1978 günü saat 22:00 sularında Komünistler tarafından saldırıya uğradı. Yüz yüze Akif ile çarpışamayacağını anlayan vatan hainleri Akif’i çapraz ateşe tutup, altı kurşun isabet ettirdiler. Yaralanan Mehmet Akif Bekiroğlu yakınlarda ki Askeri hastaneye sevk edilmek istensede hastahane tarafından kabul edilmedi. Tesadüfen olay yerine yakın yerde oturan emniyet müdürü sayesinde Değirmendere’den İzmit SSK Hastahanesi’ne yetiştirilmesine rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

77 − = 73