GÖLCÜK İLE İZNİK’İN KARDEŞLİĞİ PEKİŞTİ

Gölcük ve İznik Belediyesi karşılıklı olarak cadde isimlerini değiştirerek kardeşliği pekiştirdi. Buna göre Buna göre İznik’te de ki Sahil Caddesi, Gölcük Caddesi ismini aldı. İznik’le kardeş şehir olmamız vesilesi ile Gölcük Yeşilırmak Caddesi’nin ismi de İznik Caddesi olarak değiştirildi. Dernek Başkanı Hasan Basri belediye başkanlarına ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Gölcük ile İznik’in kardeşliği pekişti. Kardeş şehir olan iki ilçe de karşılıklı cadde isimleri değiştirildi. Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Başkan Yardımcısı ve ayın zamanda Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneği Başkanı olan Hasan Basri Başbay konuyla ilgili gazetemize açıklalar yaptı.

CADDE İSİMLERİ KARŞILIKLI DEĞİŞTİRİLDİ

Başbay açıklamasında, “Gölcük ile İznik ilçemizin kardeşliği her geçen gün biraz daha pekişiyor. Bu kapsamında birçok çalışma yapılıyor. Bu çalışmalar neticesinde İznik ve Gölcük cadde isimlerini değiştirerek kardeşliği daha da fazla pekiştirdi. Buna göre İznik’te de ki Sahil Caddesi, Gölcük Caddesi ismini aldı. İznik’le kardeş şehir olmamız vesilesi ile Gölcük Yeşilırmak Caddesi’nin ismi de İznik Caddesi olarak değiştirildi. Bu vesile ile her iki belediyemizin belediye başkanlarına, meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi de tabelaları takarak değişiklik resmen gerçekleşmiş oldu. Haber: Serkan SIDAL

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 59 = 61