ELLİBEŞ’TEN SONRA GELECEK BAŞKAN BOL BOL KURDELE KESECEK!

 

 

 

 

 

Gölcük’e son dönemde çok ciddi yatırımlar yapılmaya başlandı.

 

Ben en çokta Değirmendere eski Migros’un arsasına yapılan 250 yataklı dev hastaneyi önemsiyorum. Mevcut hastane hem yer olarak, hem de fiziki olarak artık 160 bin nüfusu aşan bir Gölcük’ü kaldırmıyordu. Bu hastane inşaatı başladı ve 11 Mayıs’ta temeli atılacak.

 

Bunun yanında bilindiği üzere 413 dükkanlı yeni bir sanayi sitesi ilçenin çıkışına yapılıyor. Bu proje ile de bir taşla iki kuş vurulacak. Hem eskiyen sanayi yenilenmiş olacak, hem de mevcut sanayinin boşalan arsası üzerine kapalı pazar yeri, otogar ve park yerleri yapılarak önemli eksikte ilçemiz adına giderilmiş olacak. Çarşamba pazarı artık yollarda kurulmayacak.

 

Bunun yanında Denizevler’de taşınıyor. Sivritepe 541 konut ve 14 adet dükkan ile birlikte yeni bir de o bölgeye cami yapılıyor. Bu proje ile de bir taş iki kuş vurulacak. Hem afet bölgesinde yer alan ve yapı izni olmayan denizevler konut alanından arındırılacak hem de bu alan Ford ve yan sanayisi için antre depo olarak kiralanarak belediye ek gelir getirecek.

 

Gölcük Belediyesi geçtiğimiz aylarda büyük bir işe imza atarak Donanma Komutanlığından 50 dönüm arazi almıştı. Doğu lojmanlarının bir kısmını içine alan bu arazi askeri içinde havuza kadar ki alanı kapsıyor. Arazi şuan Gölcük Belediyesi’ne geçti. Yıkılacak lojmanlar TOKİ tarafından yapılacak ve sonrasında o arazi üzerine kongre merkezi ile sosyal tesisler inşa edilecek.  Bu proje de birkaç sene içerisinde başlayacak. Hem çarşı merkezi Gölcük ile daha çabuk buluşacak, hem de çok daha modern tesislere ilçe halkı kavuşacak.

 

Değirmendere’nin en büyük iki sorunu da önümüzdeki dönem gideriliyor. Yeni Devlet Hastanesi’nin yapılacağı yola köprülü kavşak yapılıyor. İhalesi tamam önümüzdeki günlerde inşaat başlayacak. Bunun yanında Cumartesi günleri Değirmendere’de kurulan halk pazarı büyük sıkıntıya yol açıyordu. İş Bankası’nın karşısındaki boş arsaya kapalı pazarı yapılıyor. Proje tamam önümüzdeki günlerde ihale yapılacak ve orada da inşaat başlayacak.

 

Bunun yanında Gözlementepe’ye seyir terası ve piknik alanları için de proje hazırlandı. Kafe, restoran ve piknik alanları ile bu proje halkın tamamına hitap eden yeni bir çekim merkezi olacak.

 

Bitti mi hayır. Yalı Evleri projesi tamamlandı. Bu projede butik otel, restoran ve kafe olarak hizmet verecek. Ayrıca sergi salonları da olacak. Belediyenin kendi işleteceği, otel, restoran ve kafe üst düzey kaliteli olacak ancak fiyatları ile de herkesime hizmet verecek.

 

Eriklitepe Tabiat Parkı ise tam bir prestij projesi. Günü birlik kamp ve piknik kullanım alanları, seyir kulesi, Bungalov tipi otel olarak kullanılacak evler, yürüyüş parkurları, çadır kamp alanları, macera parkı, kafe,  restoran ve çay bahçesini içinde barındıracak harika bir yer. Geçenler giderek gezdim. Çok az bir iş kalmış, Ramazan Bayramı sonrasında burası da hizmete girecek.

 

Gördüğünüz gibi Gölcük’e neler yapılıyor neler. Hele bir de çarşı içinde kentsel dönüşüm hayata geçerse, sinema, eğlence yerleri ile birlikte yeni bir çarşıya da kavuşmuş olacağız.

 

Bir de özel yatırım ile Değirmendere çıkışında eskiden mangal restoran olarak kullanılan alana 65 milyon TL’lik yatırım ile gerçek bir otel tesisi yapılacağını sizlere duyurduk. Bu proje gerçekten müthiş ve Gölcük’e çağ atlatacak nitelikte. Büyük kongre salonları hem çekim merkezi olmamızı sağlayacak, hem de yüzlerce gencimiz bu tesiste iş imkanı bulacak.

 

Biz çöple, otoparkla v.s gibi gündelik ufak sorunlarla uğraşırken, bu dev projeler gözlerden kaçmasın diye sizlerle paylaşmak istedim.

 

Bizim belediyemizin yaptıklarını ve yapacaklarını cidden anlatma sıkıntısı var. Başkan Ellibeş reklamı fazla sevmiyor. Ekibi de onun gibi olunca, bunları duyurmakta bize düşüyor.

 

Doğduğumuz, büyüdüğümüz, doyduğumuz kentimizi bu projeler tamamlandığında güzel günler bekliyor. Önümüzdeki seçimlerde göreve gelecek başkana da bol bol kurdele kesmek düşecek.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

84 − 77 =