BAŞKAN ELLİBEŞ ONLARI UNUTMADI

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş Ağız ve Diş Sağlığı haftası olması nedeniyle Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Zehra Coşkun Salih’i yerinde ziyaret etti.

Başkan Ellibeş, Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görev yapan hekimler ile bir araya gelerek kolaylıklar dilerken hastalara da geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ağız ve Diş Sağlığı haftası kapsamında diş bakımının önemi, ağızdaki acil durum belirtileri tekrar hatırlatılarak rahatsızlığın şiddetlenmeden müdahale edilmesi ortaya çıkabilecek olan diğer hastalıkları da engelleyeceği vurgulandı. Sorunların tedavi edilmediği durumlarda zatürre, diyabet, dolaşım sisteminde problem hatta inme ile ilişkisi saptandığı ifade edildi.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ağız ve diş sağlığı bakımının küçük yaşlardan itibaren verilecek eğitimlerle çocuklara kazandırılması gerektiğini söyledi. Ağız ve diş rahatsızlığının birçok hastalığın habercisi olduğunu belirten Başkan Ellibeş, “Bireyin genel sağlığını doğrudan etkileyen diş hastalıkları için başta çocukluktan itibaren verilecek eğitimlerle toplumsal duyarlılık oluşturulması ve koruyucu önlemlerin alınması gerekiyor.  Bu bilincin oluşmasında özverili çalışmalar yürüterek, halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması için her türlü bakım ve tedavilerini sağlayan hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

4 + = 7