80 yaşındaki sapık terzi tutuklandı

Gölcük’te 15 yaşındaki genç kız, çalıştığı giyim mağazasına iş yapan terzi tarafından taciz edildi. 80 yaşındaki tacizci terzi çıktığı ilk duruşmada tutuklandı.

Geçtiğimiz yıl Gölcük’te meydana gelen olayda, bir giyim mağazasında çalışmaya başlayan 15 yaşındaki çocuk, mağazanın işlerini yapan 80 yaşındaki terzi tarafında taciz edildi. Yaşadığı tacizi kimseye anlatmayan S.B. en sonunda dayanamayınca okulda bulunan rehber öğretmene durumu anlattığında skandal ortaya çıktı. Olayla ilgili ilk duruşma bugün Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya, tacize uğrayan S.B., taciz ettiği iddia edilen E.C. ve tanıklar katıldı.

ÇOCUĞU TACİZ ETTİ SONRA SUÇLADI

Duruşma kendini savunana E.C., “Benim terzi üzerine çalışan işyerim var. F. isimli iş yerinin tadilat işlerini ben yaparım. Mağazanın sahibi N. isimli şahıs Temmuz ayında tatile gitti. Bu S.B.’yi mağazada çalışan F. adlı hanıma yardım etmeye çağırıyor. S.B. birkaç kez işyerime tadilat için ürün getirdi. Kendisine karşı cinsel davranış yaptığım iddiaları yalan. İftira atmasının sebebi o zamanlar erkek arkadaşı olmasıdır. Erkek arkadaşı ona şiddet uygulamış ve tüm mahalle bunu bilmektedir. Bu erkeğin ismini bilmiyorum S.B. bu kişinin korkusundan bana bu iftiraları atmıştır” dedi. Tacize uğrayan S.B.’nin annesi ise, “Ben olayı rehber öğretmeninden öğrendim.  Sanıktan şikayetçiyim” diye konuştu.

“GEL SANA DÜKKANI GEZDİREYİM”

Tacize uğraya S.B. ise duruşmada, yaşadıklarını anlattı. Giyim mağazasına yardımcı olarak başladığını ifade eden S.B., “2 veya 3 hafta çalıştım. 2 kere sanık E.C.’nin dükkanına gittim. E.C. Sürekli F. isimli ablaya, ‘S.yi benimle gönder’ diyordu. Bir gün F. adlı şahıs E.C.’yi arayarak, ‘iş var gel al’ dedi. O da, ‘S.B. ile gönder o getirsin’ dedi.  F. adlı ablanın dükkanı bilmediğim için tarifi üzerine eşyaları alıp çıktım. Bir tuhafiyenin orada indim. Sanık E.C. yanıma geldi. E.C. yanıma geldi eşyaları aldı. ‘Her seferinde ben aşağıya inmeyim, gel sana dükkanı göstereyim’ diyerek kolumdan sıkıca tuttu.

“KALÇAMDAN TUTTU”

  1. adlı abla, ‘bana dükkana çıkma dedi’ dedim. Beni bileğimden tutarak çekti ve ısrar etti yukarıya çıkmam için. Pasajın içine girdik. Beni merdivene çıkacağımız sıra döndürürken kalçamdan tuttu ve merdivenlerden çıkarken de kalçalarımdan tutmaya devam etti. Ben o sırada elini ittim, dükkanı gösterdi. 2 oda vardı. 1 tane odasında dikiş makinelerini gösterdi. ‘Kız meslek lisesinden olan arkadaşların buraya kaçıp sigara içmeye geliyorlar sende buraya gelebilirsin’ dedi. Ben çıkıp çalıştığım giyim mağazasına koştum.

“PSİKOLOJİM BOZULDU İLAÇ KULLANMAYA BAŞLADIM”

Olayı Kimseye anlatmadım. Birkaç gün sonra tekrar iş götürmem gerekti. Elimde olan elbisenin tadilat yerlerini gösterecektim o sıra yanıma geldi, gösterdim. Saçımı kulaklarımın arkasına aldı. Kollarım içte kaldığı şekilde sıkıştırdı bu yüzden kendisini itemedim ve o sırada beni öpmeye çalıştı ben bırak diye bağırınca kollarımı gevşetti ve sonrasında onu ittim. ‘Kızım sakin ol, kötü bir amacım yoktu’ diye söyledi. Bu olaydan sonrada birkaç gün izin aldım ve sonrasında işten bir bahane bularak işten ayrıldım.  8 ay sonra rehber öğretmenime anlatma gereği duydum.  Bu yaşadığım olay sebebiyle psikolojim bozuldu, geceleri uyuyamadım ve en sonunda ilaç kullanmaya başladım. İftira atacak bir durumum yok, dedemden büyük bir adama neden iftira atayım” dedi.

80’LİK TERZİ TUTUKLANDI

Savcı mütalaasında, sanığın çocuğun cinsel istismarı adı altında üzerine atılı suçtan tutuklanmasını istedi. Duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık E.C.’nin tutuklanmasına karar verdi. E.C. adlı şahıs çıktığı ilk duruşmada tutuklanarak cezaevine gönderdi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 44 = 51