YENİ PARKTA NELER OLACAK?

 

 

İlçemizde Anıtpark’tan sonra en çok tercih edilen bir park olan Cumhuriyet Parkı’nda çalışmalar sürüyor. Gölcük Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün kontrolü altında gerçekleştirilen çalışmaların 2018 Temmuz ayında bitirilmesi tahmin ediliyor. Peki bu yeni parkta neler olacağını öğrenmek için haberimizi okuyunuz.

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi şehir genelinde bir yandan yeni parklar oluştururken, diğer taraftan da mevcut pakların yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Gölcük Belediyesi son olarak Cumhuriyet Parkının yenilemesi çalışmalarını başlattı. Tevfik Hoca Cami karşısında 5000 metrekarelik alanda bulunan Cumhuriyet Parkı sil baştan yenileniyor. Cumhuriyet Parkı, 2018 Temmuz ayında yeni yüzüyle vatandaşların hizmetine açılacak.

DAHA MODERN BİR PARK HALİNE GELECEK

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yenileme çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Parkı’nı yenilemek ve daha modern hale getirmek için başlattığımız çalışma kapsamında, vatandaşlarımızın da öneri ve taleplerini dikkate alarak özel bir proje hazırladık. Projeye göre, park alanı tamamen baştan düzenlenecek ve yenilenecek. Yaklaşık 5 bin metrekare arazi üzerine kurulu olan parkta 0-6 yaş ve 6-12 yaş gruplarına yönelik, zemini kauçuk ile kaplanmış ayrı oyun grupları olacak. Yetişkinler içinse pergoleler ve oturma üniteleri ile keyifli alanlar yapılacak. Özel olarak tasarlanan, ışık sistemleri ile donatılmış süs havuzları Cumhuriyet Parkında dinlenenlere görsel şölen yaşatacak. Yeşil alanlar genişletilecek ve çiçekler ile park alanı renklendirilecek. Üst yapı çalışmaları ve peyzaj çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte Cumhuriyet Parkı yenilenen yüzüyle halkımızın hizmetine sunulacak. İnşallah bir aksilik olmaması durumunda Cumhuriyet Parkımızı Temmuz  ayı içerisinde açacağız” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 80 = 84