TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATTI, TARİH YAZDI

 

 

Başiskele Belediyesi tarafından yapılan Kullar Spor Kulübü Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi bölge gençlerinin yeni spor merkezi olacak. Tesisler tüm imkânlarıyla bölge gençlerinin daha iyi spor yapmaları için kullanılacak.

 

 

 

 

Hafta sonu yapılan açılışa Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral ve ilçe yönetimi, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, meclis üyeleri, muhtarlar, ilçe protokolü, Kaskf Başkanı Murat Aydın, Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, Tüfad Kocaeli Şubesi Başkan Yrd. İsmail Bayraktar, İl Hakem Kurulu Başkanı Ersin Yıldırım, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Süleyman Karadaş, İlçe ve Kent Protokolü, Spor Kulüplerinin başkan, yönetici ve antrenörleri, Kullarspor Kulübü kongre üyeleri eski başkan ve yöneticileri ile eski yeni sporcular ve sporcu velilerinin katılımı ile gerçekleşti.

BUGÜN TARİHİ BİR GÜN

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ilk olarak yönetim kurulu ile birlikte konuşma yapmak için kürsüye çıkan Kullar Spor Kulüp Başkanı Fahri Altıntaş konuşmasına “Bugün tarihi bir gün” diyerek başladı. 2 yıldan bu zamana kadar bu tesisin tamamlanması için bir mücadele içerisindeyiz diyerek devam eden Altıntaş “Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Bu tesisin kazandırılmasına sonsuz destek veren, bize güvenen, emaneti teslim eden, arkasına bakmadan ne gerekiyorsa yapın diyen Başiskele Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Ayaz’a teşekkür ediyorum. Bu tesisi gençliğimiz içindir” dedi. Ovacık Mahalle Muhtarı, Başiskele Muhtarlar Dernek Başkanı İlhan Altıntaş yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve Kullar Spor Yönetimine teşekkür ederek, tesisin hayırlı olmasını diledi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESİ KUTLUYORUM”

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın konuşmasında “Gerçek anlamda Türkiye’yi il il gezen bir insanım. Bugün gerçekten tarihi bir gün, bugün Türkiye’de spor adına olmayan bir iş yapılarak amatör sporun hizmetine sunuluyor. Çünkü bugün Türkiye’de ki birçok profesyonel takımda olmayan, ilimizdeki profesyonel takımlarda da dahi olmayan, hele ki amatörde hiç mi hiç olmayan bir tesis Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz tarafından Başiskele ‘de hayata geçirildi. Bu büyük bir hizmet. Emeği geçen herkesi kutluyorum.’’

TESİSİMİZ HAYIRLI OLSUN

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise konuşmasında “Bu işin en güzel tarafı şu ben böyle kişiler yetiştirdikleri için bu ekibin annelerine teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Başiskele için hizmet etmiş belediye başkanlarımıza meclis üyelerimize taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ediyorum. Ben edebi, ahlakı, saygıyı sevgiyi bilen gençliği yetiştirmeyi seviyorum. Kullar Spor Kulübü başkanımız ve yönetimi o sözü verdiği için onlarla birlikte yürüyorum. Biliyorum ki bu tesisler olmazsa gençlerimize sahip çıkmazsak onlar farklı yerlerde vakit geçirecekler. Ama bugün her birimiz çocuğunu emanet ettiğimiz gençlerimizle, hocalarımızla beraber burada oturabiliyoruz. Bizim önemsediğimiz yarınlarımız, onların geleceklerine açılan bu kapılar, onların milli ve manevi değerleridir. Bu değerleri yok etmek istediler. Bizim heyecanımız burada gerçekleştirdiğimiz 1,5 milyonluk yatırımın açılış heyecan değil, bizim heyecanımız bu çocukların yarınlarda Fatihler, Recep Tayyip Erdoğanlar olması içindir. Bizim heyecanımız emaneti bırakacağımız bu çocuklarımızın bilgi birikim ve beceriye sahip olarak yetişmesi içindir. Bu gün burada heyecanımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum, tesisimiz hayırlı olsun” dedi.  Konuşmasının ardından katkılarından dolayı Kullar Spor Kulübü yönetimi ve taraftar dernekleri Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür plaketi takdim etti.

“YAPIYOR, YAPINCA DA EN İYİSİNİ YAPIYOR”

Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek ise konuşmasında ‘‘ Biz artık şaşırmıyoruz, halkımıza hizmet etmeyi görev edinmiş bir yönetim biçimimiz var. Hüseyin Ayaz başkanımızın farklı bir özelliği var. O yedi yıldızlı. Yapıyor, yapınca da en iyisini yapıyor. Burası artık Kullar Spor Kulübümüze emanet. Bunun hakkını vereceklerine eminim. Çocuklarımızı böyle yerlere gönderirsek gençlerimize sahip çıkabiliriz. Hayırlı olsun’’ dedi. Açılış kurdelesinin dua edilerek kesilmesinin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar Başiskele Belediyesi tarafından yapılan Kullar Spor Kulübü Gençlik Eğitim Spor ve Kamp Merkezi’ni gezdiler, hayranlıklarını gizleyemediler.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

58 − = 56