TİCARET ODASINDAN “KOTO KART”

 

Kocaeli Ticaret Odası ve İş Bankası işbirliğinde hayata geçirdiği “KOTO KART” kamuoyuna tanıtıldı. KOTO bu proje kapsamında kentteki ticari hayata büyük canlılık kazandırmayı hedefliyor.

Ülkemizin ekonomi başkentlerinden Kocaeli’nin ticari hayatının daha da gelişmesi için birbirinden özel projeler hayata geçiren Kocaeli Ticaret Odası, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek üyelerine özel indirimler sağlayan KOTO KART’ı geliştirdi. Türkiye İş Bankası işbirliğiyle hayata geçirilen, Oda üyesi firmalara yönelik avantajlı koşullar sunan Ticari Kredi Kartı ve Ticari Bankamatik Kartı, KOTO’da düzenlenen toplantıyla kullanıma alındı. Toplantıya KOTO Başkanı Necmi Bulut, Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, İş Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Ethem Eliaçık, Bölge Satış Müdürü Mustafa Erhan Güney, Pazarlama Bölge Müdürü Murat Ali Doğu, İzmit Şube Müdürü Ünal Aydın, Gebze Şube Müdürü Göktay Özbek katıldı.

SOMUT FAYDALAR SUNACAĞIZ

KOTO Başkanı Necmi Bulut imza töreninde yaptığı konuşmada, “Kocaeli Ticaret Odası olarak ilimizin ticari hayatını canlandırmaya ve üyelerimize katma değer sağlayan projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. En önemli projelerden biri olarak gördüğümüz KOTOKART projesi ile üyelerimizin birbirleri ile alışverişleri artacak, anlaşmalı üyelerimizden yapılacak alışverişlerde çeşitli avantaj sağlanacaktır. Kentimizde el birliğiyle oluşturduğumuz ortak aklı farklı alanlara taşımayı ve birliğimizden gelen kuvveti kullanmayı hedefleyen ilk adım olarak gördüğümüz KOTOKART projesi ile üyelerimize somut faydalar sunacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İş Bankası ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu projenin ilimize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

SÖZ SAHİBİ DEVLET OLMAMIZI SAĞLAYACAK

KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, KOTO KART’ın başta Oda üyelerine ve kent ticaretine sağlayacağı katkılarından söz etti. Gezer “Dünyadaki birçok ilişkinin temelinde ekonomik sebeplerin yattığı gerçeğinden yola çıkarsak, ülkelerin ekonomilerine verdikleri önemi anlayabiliriz. Geliştirilen stratejiler, ekonomik planlar, kalkınma yöntemleri ve gelişim paketleri her ülkenin kendi yapıtaşları ve yapıları çerçevesinde şekillenmekte ve bu yönde adımlar atılmaktadır. Doğru yöntem ve gelişmiş ekonomiyle ve ülke içinde refaha sahip bir halk ile atılan kararlı adımlar, dünya genelinde söz sahibi bir devlet olmamızı sağlayacaktır. Buradan yola çıkarak biz de Oda olarak ticari hayatın; vatandaşlarımızın yaşam kalitesine ve Ülkemizin refahına katkı sağlayacak şekilde geliştirilmesine çok önem veriyor, bunları gerçekleştirmek için de farklı adımlar atmaya gayret ediyoruz” dedi.

İNDİRİMLİ OLARAK FATURAYA YANSIYACAK

şu ifadelere yer verdi: “Bu doğrultuda Kocaeli Ticaret Odası olarak, İş Bankası işbirliğinde ilimize ve ilimiz esnafının ticari hayatına katkı sağlayacağını düşündüğümüz “KOTO KART”ı oluşturduk. Üyelerimize özel olarak tasarlanmış “KOTO Kart” ile ticaret (alış-veriş) hacmini artırmayı amaçlamaktayız. “KOTO Kart”ın tüm ticari mal ve hizmet alımlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Oda – Banka işbirliği çerçevesinde Maximum özellikli, KOTO logosunu taşımakta ve anlaşmalı üye işyerlerinde karta özel ek indirimlerden yararlanma imkânı sunmaktadır. Ayrıca KOTO Kart ilk anlaşmalı ticari kredi kartıdır. KOTO Kart yurt içinde ve yurtdışında tüm visa –master logolu üye işyerlerinde kullanılabilecektir. Tüm bu özelliklere ek olarak; Odamız üyesi işyerlerinde, söz konusu işyerinin yine üyelerimize yönelik tanımladığı özel indirim oranları, alışveriş sırasında kartla ödeme yaparken, direkt indirim olarak faturaya yansıtacaktır. KOTO Kart sahibi ve uygulamasına sahip üye işyeri sayısının artması, hem ticari ciroyu artıracak hem de avantajlı alım miktarını artıracaktır. Aynı zamanda yeni tanımlanacak kart limitleri ile de ticari aktivasyona katkı sağlanmış olacaktır.”

HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

KOTO KART’ı alacak üyelerin avantajlarına değinirsek, “Kartı alacak üyelerden ilk yıl için kart aidatı alınmayacaktır. Yine kart lansmanını takip eden ilk ay kart alan ve 5.000 TL’lik harcama yapan firmalara 50 maxipuan hediye verilecektir. Kaybolma ve çalınma sigortasından ücretsiz yararlanma imkanı tanınacaktır. Her yıl 1 ay süreyle müze kart özelliğinden ücretsiz faydalanılabilmektedir. Sabiha Gökçen ISG lounge hizmetlerinde %50 indirimden faydalanma gibi birçok avantajlara sahip olunacaktır. Kocaeli Ticaret Odası olarak, bilgi çağının gereklerini yerine getiren güçlü bir kurumsal yapıyla, ticari hayatın beklentilerini karşılayabilecek şekilde etkin, verimli ve sürdürülebilir hizmet amaçlı faaliyetlerimize yenilerini eklemeye ve sunmaya gayret ediyoruz. Bu yönde farklı çalışmalarımız da sürmektedir. “KOTO Kart” Hepimize Hayırlı Uğurlu olsun.”

İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ İMKANI SAĞLAYACAK

İş Başkanı Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, “İş Bankası olarak ülkemizin en köklü meslek örgütlerinden olan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ile ticari kart işbirliği için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli ili genelinde yaklaşık 10 bin aktif üyeye hizmet veriyor. Biz de ortaklaşa bu üyelere nasıl bir fayda sağlayabiliriz diye düşündük ve Oda üyesi firmalara avantajlı koşullar sunan Ticari Kredi Kartı ve Ticari Bankamatik Kartı geliştirdik.” dedi. Şimşek KOTO logolu ticari kartların sağladığı avantajlar hakkında da bilgi verdi: “Bu kartlarımız Maximum Business özellikli olup, kart sahipleri Maximum avantajlarının tamamından yararlanabilecekler. İlk yıl kart aidatı ödenmeyecek. Ayrıca ilk 5.000 TL’lik harcamaya 50 MaxiPuan hediye edeceğiz. Bunların dışında kart sahibi müşterilere internet üzerinden 6 ay geçerli olacak şekilde 50 Havale ve 20 EFT içeren hediye işlem paketi sunacağız. İştiraklerimizden Anadolu Hayat da Grup Emeklilik planında avantajlı koşullar sağlıyor olacak. Kocaeli Ticaret Odası ise Kocaeli ili genelinde öne çıkan firmalarla indirimli alışveriş imkânı yaratacak işbirlikleri kurarak kart sahipleri lehine imkan sağlayacak.”

 

Print

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

57 + = 65