Sahte Polis Gölcük Polisinden kaçamadı

Gölcük Şehitler Mahallesinde yalnız yaşayan 70 yaşındaki kadını sahte polisim diyerek bankadan çektiği 80 Bin TL’yi dolandırdı

Edinilen bilgi ve iddialara göre Gölcük Şehitler Mahallesinde ikamet eden emekli Bekçi’nin eşi Makbule G (70) adlı bayan geçtiğimiz günlerde bankadan çektiği 80 Bin TL ile evine gitti.

3-4 SAAT TELEFONLA GÖRÜŞTÜ

Dolandırıcı yaşlı kadını takip eder ve cep telefonuyla 3-4 saat görüştü 70 yaşındaki kadına “Ben Polis memuru bankadan çektiğiniz paralar sahte olma ihtimaline karşı kontrol etmemiz gerekiyor” demesi üzerine ikna olan kadının evine gelen dolandırıcı sahte Polis, yaşlı kadının 80 Bin TL’sini aldı ve ortalıktan kayboldu.

BRAVO POLİSİMİZE

70 Yaşındaki kadın dolandırıldığını anlayınca hemen Gölcük İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerine haber verildi, olayı hızlı bir şekilde titiz bir çalışma başlattı, Gölcük’te yaklaşık 22 kamera görüntülerini izleyerek şahsın kimliğine ulaşıldı.

URFADA EVİNDE YAKALANDI

Gölcük Asayiş ekiplerinin başarılı çalışması sonucunda kimliği tespit edilen Murat Daş adlı şahıs’ın Şanlıurfa’ya gittiği ve asayiş ekiplerinin ise Şanlı Urfa İl Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçerek şahsı bilgileri doğrulandı, İl Asayiş ekipleri Murat Daş’ın evine yapılan operasyon ile kıs kıvrak yakalandı.

SAHTE POLİS TUTUKLANDI

Gölcük’te başlayan sahte polis dolandırıcı Gölcük ve Şanlı Urfa İl Asayiş ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucunda evinde yakalanan Murat Daş İl Asayiş ekipleri tarafından sorgulamasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 45 = 50