‘PORSUKLAR’ GÖLCÜKLÜ ÇİFTÇİNİN HAYATINI KARARTTI

 

 

Gölcük Kanpara Köyü’nde organik tarımcılıkla uğraşan Oğuzhan Kanpara’nın porsuklar hayatını kararttı. Tarlasına dadanan porsuklar süt mısırlarını yedi. 20 bin TL zararı olan Kanpara kara kara borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor.

 

 

 

 

Gölcük Kanpara Köyü’nde akıl almaz bir olay yaşandı. Köyün tanınmış organik tarımcısı Oğuzhan Kanpara’nın tarlasına porsuklar dadandı. Porsuklar adeta tarlayı talan ederken, zararı oldukça büyük. Doğal Süt mısırı yetiştiren Kanpara’nın bütün süt mısırı hasatı porsuklar tarafından yenirken, zararı 20 bin TL olduğu öğrenildi.

NE YAPACAĞINI KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Kanpara ayrıca hayvancılıkla da uğraştığını bu yıl porsuklar yüzünden ödemelerinde sıkıntı çekeceğini dile getirdi. İmar barışından da yararlanarak ahırına ruhsat alma planları yaptığı dile getiren Kanpara bu yaşanan olay sonrasında ne yapacağını kara kara düşünüyor.

“20 BİN TL ZARARIM VAR”

Genç organik tarımcı Oğuzhan Kanpara gazetemize yaptığı açıklamada, “Gölcük Kanpara Köyü’nde organik tarım ve hayvancılıkla uğraşıyorum. Bu yıl süt mısırı ektik. Tam mahsul almayı planlarken, porsuklar tarlamızı talan etti bütün mahsulümüzü yedi. Hesaplarıma göre 20 bin TL zararım var. Şimdi kara kara borçlarımı nasıl ödeyeceğimi düşünüyorum. İmar barışından faydalanıp ahırıma ruhsat almayı planlıyordum. Şimdi bunları nasıl yapacağım bilmiyorum” dedi.

 

Özel Haber: Serkan SIDAL – İzinsiz kullanmayınız!

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

74 − = 64