ÖZYILMAZ SOMALİLİ BAKANI AĞIRLADI

 

 

 

 

 

İlimizde balıkçılık sektörünün tanınmış ismi Ersin Özyılmaz’ın geçtiğimiz gün konuğu Somali Maliye Bakanı Abdulhani Mohammed Nor oldu. Özyılmaz toplantı sonrasında yaptığı açıklamada Somali’nin balıkçılıkla ilgili büyük bir yatırıma hazırlandığını belirtti.

 

 

 

 

İlimizde balıkçılık sektörünün tanınmış ismi Ersin Özyılmaz’ın geçtiğimiz gün konuğu Somali Maliye Bakanı Abdulhani Mohammed Nor oldu. Denizcilik firması bulunan ayrıca Karamürsel’de ki Mercan Kafe teknenin sahibi olan Özyılmaz geçtiğimiz yıl bir kaç kez Somali’ye gitmiş, orada girişimlerde bulunmuştu. Şimdi ise Bakan Nor Karamürsel’e gelip, Özyılmaz’ın çalışmalarını yerinde inceledi. Özyılmaz ilk önce Ereğli’de bulunan balıkçı teknesinde Bakan Nor’a balıkçılıkla ilgili bilgi verirken, yenilen yemek ardından toplantı yapıldı.

 

BÜYÜK BİR YATIRIMA HAZIRLANIYORLAR

Özyılmaz yaptığı açıklamada, “Öncelikle bakanımıza buralara kadar gelip bizleri ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum. Mutlu olduk. Sonrasında ise neden böyle bir çalışma içine girdiğimizle ilgili bilgi vermek istiyorum. Somali’nin başlıca geçim kaynağı balıkçılık. Burada büyük bir yatırıma hazırlanıyorlar. Balıkçılık sektörü ile ilgili A’dan Z’ye yapılacak dev yatırım için Bakan Nor ve Somali Devleti büyük destek veriyor. Yatırım devreye girdiği zaman Somali ve firmamız için büyük bir kazanç kapısı olacak. Daha sonra daha ayrıntılı bir açıklama yapacağız” dedi. Haber: Serkan SIDAL

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

32 + = 38