‘ÖĞRETMENLERİMİZ DAİMA BAŞIMIZIN TACIDIR’

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Kemal Yavuz, yayınladığı mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

Yavuz; ‘Ülkemizin dört bir yanında fedakârca görev yapan, yarınlarımızın mimarı saygıdeğer öğretmenlerimizin, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü” en içten duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlik mesleği; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar emek, sabır, hoşgörü ve fedakârlık isteyen saygın bir meslektir. Herkesin üzerinde emeği olan ve gönlünde müstesna bir yer tutan Öğretmenlerimiz, en değerli varlıklarımız çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirerek yarınlara hazırlayan, gücünü sevgiden alan eğitim neferleridir.

Doğruyu öğreten, doğru düşündüren, engin tecrübesiyle öğrencisine yol gösteren Öğretmenlerimiz, yepyeni ufuklara yelken açmamıza vesile olan, yolumuzu kesen tüm karamsarlıkları aşmamızı sağlayan, Ülkemizi büyük ve güçlü yarınlara taşımak için çaba gösteren vefakar insanlardır.

Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde bilgi toplumu olmanın en temel şartı eğitimli insan gücüne sahip olmaktan geçmektedir. Bu doğrultuda çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde büyük bir fedakârlık ve özveriyle çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdiri fazlasıyla hak etmektedir.

İnancımıza göre de okumak ve öğrenmek ilk ve önemli bir emirdir. Hz. Ali (r.a)’nin  “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle, öğreticiliğin ve bilginin ne kadar değerli olduğunu bizlere işaret etmiştir.

Ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakârlıklar göstererek eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren, çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayan, onlara hak, adalet, sevgi, saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren öğretmenlerimiz daima başımızın tacıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevleri başında şehit düşmüş öğretmenlerimizi rahmet anıyor tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.’ İfadelerini kullandı.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

6 + 3 =