ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

 

 

 

 

Yeni Eğitim ve Öğretim yılı bugün başladı. 3 aylık uzun yaz tatili sona erdi. Artık ders zamanı geldi çattı. Bugün yeni eğitim ve öğretim yılında ilçemizde 28 bin 888 öğrenci ders başı yaptı.

 

 

İlçemizde eğitime verilen destekle hem başarı ortalaması yükseliyor hem de öğrenciler modern, çağdaş ve çağın gerektiği teknolojileri içerisinde barındıran okullara kavuşmuş durumda. Gölcük Yerel Yönetiminin başarılı projesi sayesinde Gölcük’te neredeyse yenilenmedik okul kalmadı. Bugün tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de yeni eğitim ve öğretim yılı başladı.

 

“ÇAĞI YAKALAYAN İNSANLAR OLAMALIYIZ”

Bu münasebetle Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, bugün başlayacak olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı öncesi yaptığı açıklamada, “Değerli yönetici arkadaşlarım, öğretmenlerim ve öğrencilerim, 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi tüm eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Sevgili Öğrencilerim, Yeni bir eğitim-öğretim dönemine girmenin heyecanı içindeyiz. Tüm tatiller gibi bu yaz tatiliniz de nihayetine erdi, son buldu. Artık ders başı yapmanın, kalemle kâğıdın arkadaşlığına ortak olmanın zamanı geldi. Sizler geleceğin bilim insanı, öğretmenleri, yöneticilerisiniz. Bu vasıflar çağın teknolojik gelişmelerini takip eden, kendisini yetiştirmiş, çağı yakalayan insanlar olmanızı gerektirir. Bununla birlikte insani değerlerini koruyan, bayrağına, tarihine ve milletine bağlı, hür bir düşünce yapısına sahip olmalısınız. Değerli Velilerimiz, Bu yeni eğitim öğretim döneminde de sizlere de büyük görevler düşüyor. Çocuklarınızın gelişimlerini ve başarılarını takip ederek okullarımızla işbirliği ve iletişim içerisinde olmalısınız. Başarı da ilgili bir anne babanın rolü hiçbir zaman yadsınamaz. Çocuklarınızla kuracağınız sıcak ve samimi bir diyaloğun onları nasıl yüreklendireceğini, motive edeceğini ailecek, hep beraber göreceksiniz’ dedi.

 

GÖLCÜK’TE 28 BİN 888 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, ayrıca, ‘Gölcük’te 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 1703 Öğretmen ve İdareci görev yapacak. 1244 derslikte 28 bin 94 resmi ve 794 özel olmak üzere toplamda 28 bin 888 öğrencimiz bulunmaktadır’ dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 6