MEGAFEST İNDİRİM FESTİVALİNE BÜYÜK İLGİ

 

 

Kocaeli Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası’nın desteği ile 2018 Yılının en büyük organizasyonu niteliği taşıyan MEGAFEST İndirim festivali bugün İnterteks Fuar Alanı’nda başladı.

 

 

 

 

BAŞKAN ÇEVİKEL, TEŞEKKÜR ETTİ

Fuarın açılış gününde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Mehteran bölüğü kulakların pasını sildi. Bugün gerçekleştirilen açılış programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı İsmail Çevikel ve sektördeki firmalar katılım sağladı. Giyim, kozmetik, düğün organizasyon şirketleri kendi yaptıkları ürünleri tanıtarak çeşitli şovlar yaptı. Açılışta konuşan Kocaeli Tuhafiyeciler Konfeksiyoncular Odası Başkanı İsmail Çevikel, Festivalde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na, Başkan Vekilimiz Zekeriya Özak’a, bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Murat Hasbey’e ve Esra Üstün Hanımefendiye saygılar sunuyorum, Allah kolaylıklar versin’’ dedi.

ÖNCÜ OLMAK İSTİYORUZ

Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Festivalin kentimizin için hayırlı olmasını diliyorum. Bugün Kocaeli bambaşka bir görünümde 14 yıl öncesini anımsatan manzaralardan eser kalmadı. Peki bu nasıl oldu? Çalışarak ve siz değerli halkımız verdiği emeklerle oldu. Fuarların ve festivallerin kentiyiz diyebiliyorsak sizlerin emeği ve katkısı çok büyük, bizler hep birlikte zorlukların üstesinde gelmeye başardık. Allah bu birliğe bu dirliğe zeval vermesin. Değerli kardeşlerim, tekstil ve hazır giyim sektörü piyasa büyüklüğü itibariyle dünya ekonomisinde önemli bir paya sahip, halen daha hızla artan dünya nüfusunun giyim talebinin artarak devam edeceği hesaplandığında sektörün daha uzun yıllar önemini koruyacağı aşikârdır. Özellikle sanayi kenti olan Kocaeli’mizin birçok yönden olduğu gibi bu sektörün öncülerinden olması hepimizin arzusudur. Bizim bu noktadaki kanaatimiz ve inancımız sonsuzdur. Üretim arttıkça kentimiz kazanacak, ülkemiz kazanacak, hepimiz kazanacağız. Bu güzel festivale emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı uğurlu bol kazançlar getirmesini temenni ediyorum.’’ İfadelerini kullandı. Özak, konuşmasının ardından fuarda kısa bir tur atarak katılımcılara fuarın hayırlı olması temennisinde bulundu.

RESUL DİNDAR SAHNE ALACAK

Bugün İnterteks Fuar Alanı’nda açılan Megafest İndirimli Alışveriş Günleri Pazar günü saat 22.00’a kadar ziyaret edilebilecek. 60 standın olduğu fuarda çoğunlukla tesettür ürünleri yer aldı. Mes Fuar Organizasyonu’nun üstlendiği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası’nın destek verdiği fuara çoğunlukla İzmitli firmalar katıldı. Meslek liselerindeki öğrencileri kendi yaptıkları ürünlerinin de sergilendiği fuara Kocaeli halkının yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Fuarın son günü ise saat 16.00’Da Resul Dindar sahne alacak.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

23 − = 14