Maaşlarını alamayan işçiler fabrika önünde

Yıldız Sunta çalışanları, maaşlarını halen alamadıkları gerekçesiyle Yıldız Sunta önünde beklemeye başladı.

Geçtiğimiz yıl ekonomik nedenlerden dolayı üretimi durdurarak konkordato ilan eden Yıldız Sunta MDF, çalışanlarına halen ödeme yapmadıkları gerekçesiyle işçiler bugün fabrika önünde toplanmaya başladı. İşçiler fabrika önünde toplanırken Ağaç İş Sendikası da destek verdi.

İşçiler yaptıkları açıklamada “Bundan sonra olacaklardan kendileri sorumludur. 30 Mayıs 2020 tarihi geçmiş olmasına rağmen ne yatan bir para ne de fabrika yönetiminden bir açıklama var. Artık sabrımız kalmadı. Bizleri enayi yerine koyan bir yönetim var karşımızda. 1 yıldır açız. Borç içinde ve evlerimizde bekliyoruz. Kredi kartlarımız patladı. İş bulamadık, evlerimize haciz geldi. Bu kadar sıkıntı yaşarken.

NE OLMUŞTU?

Yıldız Sunta MDF geçtiğimiz yıl Ocak ayında ekonomik nedenlerle üretimi durdurulup Mayıs ayında da konkordato ilan etmişti. 550 işçinin çalıştığı fabrikada bir kısım işçi kendi istekleriyle ayrılıp mahkemeye giderken 300 civarı işçi ise geçtiğimiz Kasım ayında fabrika yönetimi, sendika ve konkordato komiserleri ile 30 Mayıs 2020’de paraların ödenmesi karşılığında ihbarsız şekilde  iş çıkışları yapılmıştı.

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

1 + 9 =