KOCAELİ’DE NÖBETÇİ NOTER!

Kocaeli’nin nöbetçi noteri belli oldu

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulanmasına yönelik çalışmalar tamamlanmış ardından 6 Nisan Cumartesi günü nöbetçi noter uygulaması başlatılmıştı.

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulanmasına yönelik çalışmalar tamamlanmış ardından 6 Nisan Cumartesi günü nöbetçi noter uygulaması başlatılmıştı. Nöbetçi noter uygulaması kapsamında, ülke genelinde cumartesi ve pazar günleri 10.00-16.00 saatlerinde noterlik işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Adalet Bakanlığınca, illerde uygulanan nöbetçi noterliğin kapsamının genişletilmesi ile birlikte aralarında turizm merkezlerinin de bulunduğu 12 ilçede noterler hafta sonları açık olacak.

Bakanlık, gösterilen ilgiyi de dikkate alarak, uygulamanın kapsamının genişletilmesini kararlaştırdı. Bu kapsamda, noter sayısının fazla olduğu, ticari işlemlerin yoğun gerçekleştiği, turizm merkezi konumundaki ilçelerde nöbetçi noterlik uygulamasının başlatılması değerlendirildi. Buna göre, Antalya’nın Alanya ve Manavgat, Muğla’nın Bodrum, Fethiye ve Marmaris, Şırnak’ın Silopi, Balıkesir’in Edremit, Bursa’nın İnegöl, Mersin’in Tarsus, Tekirdağ’ın Çorlu, Kocaeli’nin Gebze, Aydın’ın Kuşadası ilçelerinde hafta sonları nöbetçi noterliklerde işlem yapılabilecek. Bu ilçelerdeki nöbetçi noterlikler, illerde olduğu gibi 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet verecek. Nöbetçi noterlikler, öğle tatilinde de mesai yapacak.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

66 + = 76