Kocaeli’de FETÖ’ye dev operasyon

Aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 49 ilde FETÖ’nün TSK içindeki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 176 şüpheliyi yakalamak için operasyon başlatılırken 115 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında büfe/kontörlü sabit hat ardışık aramalardan tespit edilen 97’si muvazzaf 143 üsteğmen ve 11’i muvazzaf 33 teğmen hakkında gözaltı kararı verildi. Terör, Organize ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri yakalamak için İzmir merkezli aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 49 ilde operasyon başlattı. Yakalama kararı verilen muvazzaf askerler arasında 6 F-16 pilotu üsteğmen ile 4 ilçe Jandarma Komutanı da bulunduğu öğrenildi.

115 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

İzmir merkezli aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 49 ilde, FETÖ/PDY’nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 108’i muvazzaf asker olmak üzere 176 şüpheliyi yakalamak için başlatılan operasyonda 115 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonunun belirlenen adreslerde devam ettiği bildirildi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

11 − = 8