Koca yürekli manavcıdan örnek davranış

Gölcük, Kavaklı Mahallesinde manavcı Uğur Taştan ve Ramazan Demir, ramazanda şehit aileleri, gaziler ve ihtiyaç sahibi kişilerden ücret almama kararı aldı.

Gölcük’ün Kavaklı Mahallesi’nde kurdukları tezgahta manavlık yapan Uğur Taştan ve Ramazan Demir, ramazan ayı boyunca şehit aileleri, gaziler ve ihtiyaç sahibi kişilerden ücret almama kararı aldı.

Amaçlarının ramazanda toplumsal dayanışmaya destek vermek olduğunu söyleyen Uğur Taştan, aldıkları kararı sosyal medya üzerinden de duyurdu. Taştan, paylaşımında, “Ülkemiz zaten pandemiden dolayı kapalı durumda. Bir karar alarak şehit ailelerine, gazilerimize ve tüm ihtiyacı olan kardeşlerimize tezgahımızda ne satıyorsak hepsinden istediği kadar ücretsiz vermek gibi bir karar aldık.

Bu kararı sosyal medyada da duyurduk, çevremizdekilere de söyledik. İhtiyacı olan herkesi buraya bekleriz. Ramazan ayı paylaşım ayı diyerek böyle bir şey yapmak ve toplumsal dayanışmaya destek olmak istedik” dedi.

Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

44 − = 43

  1. Helal olsun size arkadaslar ,her zaman soylemisimdir kavaklili olmak ayricaliktir ,Kavaklida birlik var ,kardeslik,dostluk ,saygi sevgi bir mahalle buyüğünden küçügüne bu kadar iyi olur ,sizleri alkişliyorum gençler.