KAPALI PAZARDA SONA DOĞRU

 

 

Gölcük Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Yeni Mahalle Kapalı Pazar yerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 4370 metrekare alan üzerine inşa edilen Yeni Mahalle Kapalı Pazaryeri inşaatı büyük oranda tamamlandı.

 

 

Yeni Mahalle ve çevre mahallelerde yaşayanların talebi üzerine projelendirilen ve geçtiğimiz aylarda temeli atılan Yeni Mahalle Kapalı Pazaryeri inşaatının kaba inşaatı tamamlanarak üzeri kapatılıyor. Gölcük Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hızla ilerlerken pazaryerinin çevre düzenlemesi içinde kazı çalışmaları da başladı. Yaklaşık 4370 metrekare alanda yapılan pazar yeri, tamamlandığında vatandaşların rahat alışveriş yapabileceği bir merkez haline gelecek.

YENİ VE DONANMA MAHALLELERİNİ İÇERİYOR

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine kapalı pazar yeri inşaatına başladıklarını belirten Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, inşaatın kısa sürede tamamlanmasını planladıklarını belirterek, pazar yerinin vatandaşların daha rahat ve temiz olanaklar içinde alışveriş yapabilmelerini sağlayacağını söyledi.  Başkan Ellibeş, “Halkımızın iklim koşullarından etkilenmemeleri adına ilçemizdeki bazı pazar yerlerini kapalı pazar yeri haline dönüştürüyoruz. Şuanda bulunduğumuz alan Yeni Mahalle ve Donanma Mahallesini içeren Pazar yerimiz sokak ve mahalle aralarında kurulmaktaydı buda bazı sıkıntıları getiriyordu. Bu sıkıntıları ortadan kaldırmak adına Yeni Mahallede bulunan bir arsayı kamulaştırarak burada bir kapalı pazar yeri projesi oluşturduk. İnşat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah çok yakın bir sürede kapalı pazar yerimiz bitmiş olacak. Şimdiden mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

39 − = 32