İzmit Belediyesi önünde eylem

Bem Bir-Sen, İzmit Belediyesi’nde işten çıkartılan 25 sözleşmeli memur için eylem yaptı. Bem Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu’nun katılımı ile başlayan eylemde “Kul hakkı yiyenler hesap verecek” sloganı atıldı. Eyleme işten çıkartılan işçiler de katıldı.

Gün geçmiyor ki İzmit Belediyesi ile ilgili bir kriz gündeme düşmesin. Son dönemde alkollü mekan ruhsatları, Cedit kentsel dönüşümü, camiye ayakkabı ile girilmesi gibi büyük tartışmaların çıktığı İzmit Belediyesi’nde son kriz sözleşmeli memurlarla ilgili. Başkan Hürriyet’in sözleşmeleri yenilememesi ve fesih yöntemine AK Parti kanadında ve çıkarılan çalışanların tepkisi büyük.

EYLEM YAPACAKLAR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından sözleşmesi yenilenmeyerek işten çıkarılan sayısı 25’i bulan sözleşmeli memurlara destek vermek amacıyla Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası, İzmit Belediyesi önünde bugün saat 13.00’da eylem yaptı. Eyleme Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu da katıldı.

SES KAYDI DİNLETİLDİ

Eylem sırasında İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in söylediği sözlerin olduğu ses kaydı dinletildi. Hürriyetin söylediği, “Kötü niyetli olarak politika yürüyorlar. Fatma hanım kazanırsa işinizden olacaksınız diyorlar. Ben kul hakkından yetim hakkından korkarım, işini doğru yapanların ekmeğiyle oynamak bizim kitabımızda yazmaz” içeriği olan ses kaydı eylemcilere dinletildi ve eylemciler ses kaydı sırasında yuh tezahüratı yaptı.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

15 + = 24