İYİ PARTİ’NİN YÜKSEK İSTİŞARE KURULUNDA BİR TEK O İSİM VAR

 

 

 

İYİ Parti’nin 120 kişiden oluşan Yüksek İstişare Kurulu belirlendi. Meral Akşener’in ili Kocaeli’nden ise sadece o isim 120 kişi arasına girebildi. 19. Dönem DYP Kocaeli Milletvekili Halil İbrahim Artvinli, İYİ Parti Yüksek İstişare Kurulu üyesi oldu.

 

 

 

 

İYİ Parti’de Yüksek İstişare Kurulu üyeleri belli oldu. Genel Başkan Meral Akşener’in imzasıyla parti Tüzüğünün 60. Maddesi gereğince hazırlanan liste 120 kişiden oluşuyor. Listede Kocaeli’den tek bir isim yer aldı. 19. Dönem DYP Kocaeli Milletvekili Halil İbrahim Artvinli, İYİ Parti Yüksek İstişare Kurulu üyesi oldu. Halil İbrahim Artvinli, Akşener’in Doğru Yol Partisi’nde milletvekili olduğu dönemde milletvekilliği yapmıştı. Daha önce Akşener’in ve arkadaşlarının kurduğu İYİ Parti’ye destek olacağını söyleyen ve bu konuda Meral Akşener ile görüşen Doğru Yol Partisi (DYP) Kocaeli eski Milletvekili Halil İbrahim Artvinli hazırlanan listede Yüksek İstişare Heyeti’ne girdi.
Tüzüğün ilgili maddesince Yüksek İdare Kurulu’nun görev ve yetkileri şöyle:

 

“Madde 60:
YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Genel İdare Kurulunun onayıyla, Genel Başkan tarafından siyasi birikim ve tecrübelerine göre önerilen en az elli, en çok yüz elli üyeden oluşur. Genel Başkan, Kurulun tabii üyesidir. Parti Genel Başkanlığı görevinde bulunmuş olanlar Parti üyeliği devam ediyorsa bu Kurulun tabii üyesidir. Yüksek İstişare Kurulu, parti faaliyetlerine katkı sağlamak, parti mensupları arasında birlik ve beraberliği kuvvetlendirmek, Partinin Program, Tüzük ve genel politikalarına katkı sunmak ve Genel İdare Kuruluna önerilerde bulunmakla görevlidir. Yüksek İstişare Kuruluna, katıldığı toplantılarda Genel Başkan başkanlık eder. Genel Başkan toplantı başkanlığı için görevlendirme yapabilir. Yüksek İstişare Kurulunu, Genel Başkan veya üyelerinin dörtte biri toplantıya çağırabilir.”

 

 

Print
Untitled-2

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)