KORAY AYDIN ÇOK SERT KONUŞTU

İYİ Parti’nin 81 ilde yaptığı İyilik kervanı programı bugün ilimizde gerçekleştirildi. Program konuşan İYİ Parti Genel Merkez Divan üyesi Koray Aydın, “FETÖ’yü bu milletin başına saran, PKK ile görüşen sizsiniz. Her zalimin sonu vardır ve tarih bunu yazar” dedi.

81 ilde İyilik kervanı ismiyle bugün ilimizde gerçekleştirilen programa Genel Merkez Divan üyesi, Koray Aydın, Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral, Genel idare kurulu Ali Türkşen, Genel idare kurulu Hana Akyüz, Genel idare kurulu Mesut Özarslan, Kurucu üye Ayhan Çevik, Kurucu üye Bilal Karaca, Kurucu üye Coşkun Yıldırım, Kurucu üye Mehmet Arslan, Kurucu üye Ruhittin Sönmez, Kurucu üye Sevinç Gümüş ve çok sayıda partili katıldı. Programın açılışında konuşan yeni il başkanı Şanbaz Yıldız, “ Fikirler vardır tohum gibidir. Üstüne ne kadar toprak atarsanız atın o bir şekilde yarar çıkar. Atatürk gibi Meral Akşener gibi. Biz bir tohumuz ve toprağı yarıp çıkacağız. Önümüzdeki yerel seçimlerden Kocaeli’den büyük bir başarı ile çıkacağız” dedi.

TÜRKİYE AĞIR KRİZDE

Ardından konuşan İYİ Parti Genel Merkez Divan üyesi Koray Aydın ülke gündemi ve ekonomik duruma değinerek, “İYİ Parti Genel Merkezinin düzenlemiş olduğu iyilik kervanı yolda programlarımız devam ediyor. 81 ili tamamlayıp dönemsel olarak baştan başlayıp bu programları sürekli hale dönüştüreceğiz. İYİ Parti tabanda milletimizle kucaklaşmaya devam edecek. Türkiye ağır bir krizde. Siyasi iktidar ekonomik kriz muamelesi yapmasa da Türkiye ağır bir ekonomik krizde. Halkımız sokakta ce çarşıda her yerde bu krizi yaşıyor.  Büyük bir fiyat artışı var ve bu hayatı yaşanmaz hale çeviriyor. Defalarca uyarılan ve herksin işaret ettiği bir durum var ortada.

ÇALIŞANLAR İÇİN EKONOMİDE YENİ SİSTEM LAZIM

Türkiye’nin ağır bir ekonomik krize gittiğini biz seçimden öncede söyledik. Sürekli borçlanan bir ülkenin bu durma düşeceği ortadaydı. Hükümet şimdi tedbirler almaya çalışıyor ama yaptıkları işi görünce bu durumu ciddiye almadıkları ortada. Toplantılarda aldıkları kararlarda tüm firmaları yüzde 10 indirime davet ettiler. Aralık ayının sonuna kadar enasyonu düşük göstermek için işin ciddiyetinden uzak şeyler yapan bir zihniyet var. TÜİK başkanı görevden alındı. Adamın suçu enasyonu açıklarken, üretici endeksinde yüzde 46, tüketici endeksinde yüzde 25’lik enasyon açıkladığı için. Rakamları gizleyip vatandaşı hayal dünyasında gezdirmeye alışmışlar.   Bu ekonomik krizin en çok vurduğu memur, işçi ve çalışanlar ilgili yeni bir sisteminin uygulanmasın gerektiğini söylüyoruz. Bize göre bu aylık enasyonun ay sonunda çalışanların maaşa yansıtıldığı bir düzenini yeniden işletilmesi.

İSYAN KÜLTÜRÜNE İHTİYAÇ VAR

Bizim bu durumu kabul etmemeye bir isyan kültürüne ihtiyaç var.  Tüm kesimlerin bir araya gelerek kendi hak arayışlarını birleştirerek sandıkta cevabı vermesi lazım. En başından beri bu ülkenin en büyük sorunu olan FETÖ’yü darbe girişimine kadar bu milletin başına siz sardınız. FETÖ’yü bu milletin başına sarmaktan yargılanacaksanız. Ödenen bedeller ağır. PKK ile iş birliği yapan sizsiniz. Abdullah Öcalan’ı görüşmeye oturtan sizsiniz. Aldığını yanlış kararlarla bu devletin haysiyetini düşürdüğünüzü tarih yazacak. Her zalimin bir sonu vardır.”

TÜRKKAN KATILMADI

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan görevli olduğu için programa katılamazken, Koray Aydın Meral Akşener ile ilgili olarak, “Kocaeli’ye öncelik verilecek her şeyin zamanı var, ama bu seçimin kaybedeni iktidar olacak” dedi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

17 − = 10