İŞTE DERECEYE GİRENLER VE FOTOĞRAFLARIN TAMAMI

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar jüri üyeleri tarafından seçildi

Kocaeli’nin en iyi kareleri belli oldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler belirlendi. 894 kişinin toplam 8 bin 286 adet fotoğraf ile katıldığı yarışmada, 5 kategoride 25 eser derece alırken, 73 eser de sergilemeye layık bulundu. Kocaelili olma bilincini vurgulamak amacıyla dokuzuncu kez düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli Ulusal Fotoğraf Yarışması ile Kocaeli’nin bilinmeyen birçok köşesi, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların gözünden çıkan fotoğraflarla yarıştı.

14 ARALIKTA SERGİ VE ÖDÜL TÖRENİ

Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, sosyal ve kültürel öğelerini belgeleyerek; kentimizin tanınmasını sağlamak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunulmasının hedeflendiği” yarışmada değerlendirmeler Seka Park Otel’de yapıldı. Haluk Çobanoğlu, İsa Terli, Merih Akoğul, Ömer Polat ve Prof. Dr. Ozan Bilgeseren’den oluşan uzman jüri üyeleri Kocaeli Manzara ve Doğa, Kocaeli Panoramik, Kocaeli ve İnsan, Kocaeli ve Mekan ve Kocaeli Büyükşehir kategorilerinden 21 farklı ilden gelen eserler arasından dereceye giren fotoğrafları titizlikle seçti.

 5 AYRI KATEGORİNİN BİRİNCİLERİ

4 Mevsim Kocaeli IX. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda 5 ayrı kategori altında fotoğraflar değerlendirildi. Manzara ve Doğa kategorisinde Ahmet Turan Kural “Turizm Kenti”, Kocaeli Panoramik kategorisinde Taner Ragıpoğlu “Aşiyantepesi”, Kocaeli ve İnsan kategorisinde Kağan Baştimar “Kısıtlanmış Bekleyiş”, Kocaeli ve Mekan kategorisinde İhsan Konak “Yangın Var” fotoğraflarıyla birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KATEGORİSİ

Kocaeli Büyükşehir kategorisinde ise Şerife Keser “Otobüs” isimli eseri ile birincilik ödülünü almaya hak kazanırken, Kemal Kaya “ Bilim Merkezi” ile ikinci ve Emre Bostanoğlu da “ Lale ve Bisiklet” fotoğrafı ile üçüncü oldu. Aynı kategoride Fahri Yılmaz “Kavaklı” ve Hasan Zer “Tren” adlı eseri ile Mansiyon ödülüne layık görüldü.

ÖDÜLLER

Kocaeli Manzara ve Doğa, Kocaeli Panoramik, Kocaeli ve İnsan, Kocaeli ve Mekan ve Kocaeli Büyükşehir kategorilerinde başvuru yapan yarışmacılar, her kategoriden en fazla 5 fotoğrafla yarışmaya katıldı. Her bir kategori için birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek. 500 TL tutarında 2 mansiyon ödülü ve satın almaya değer bulunan fotoğraflar içinde 150 TL ödeme yapılacak. Ödül alan ve satın alınan fotoğraflar, Büyükşehir Belediyesi arşivine alınacak ve şehrimizin tanıtımı amacıyla çalışmalarda eser sahibinin ismi belirtilerek kullanılacak.

DERECEYE GİREN ESERLER

KOCAELİ

 MANZARA VE DOĞA         ADI-SOYADI                                     ESER ADI                                           KAT.İL

1.lik Ödülü  :                          AHMET TURAN KURAL                   TURİZM KENTİ                                   KOCAELİ

2.lik Ödülü  :                          SAMET GÜLER                                   YILDIZLARIN ALTINDA                  İSTANBUL

3.lük Ödülü :                          YUSUF YILMAZ                                OTLAK                                                 İSTANBUL

Mansiyon 1 :                          MEHMET KARCIDAĞ                       SEKA                                                    KOCAELİ

Mansiyon 2 :                          YUSUF TATLITÜRK                          YSF1                                                     İSTANBUL

KOCAELİ

 PANORAMİK                       ADI-SOYADI                                     ESER ADI                                           KAT.İL

1.lik Ödülü  :                          TANER RAGIPOĞLU                         AŞİYANTEPESİ                                  KOCAELİ

2.lik Ödülü  :                          AYTÜL AKBAŞ                                  DOĞANIN NEFESİ                             KOCAELİ

3.lük Ödülü :                          EMRE SOYTÜRK                             KARTEPE’DE GÜNDOĞUMU          İSTANBUL

Mansiyon 1 :                          ÜMMÜ KANDİLCİOĞLU                 SOHPET                                               ANKARA

Mansiyon 2 :                          İLHAM KAZDAL                                BAĞLANTI                                          KOCAELİ

KOCAELİ

 VE İNSAN                             ADI-SOYADI                                     ESER ADI                                           KAT.İL

1.lik Ödülü  :                          KAĞAN BAŞTIMAR                          KISITLANMIŞ BEKLEYİŞ                 KOCAELİ

2.lik Ödülü  :                          SALİH YILMAZ                                  KARA TREN                                        SAKARYA

3.lük Ödülü :                          İSMAİL İLHAN                                   İSİMSİZ                                                KOCAELİ

Mansiyon 1 :                          ERTAN KOYUNCU                            EŞME SAHİLİ                                      İSTANBUL

Mansiyon 2 :                          AHMET TURAN KURAL                   HEREKE HALI DOKUMA                 KOCAELİ

KOCAELİ

 VE MEKAN                          ADI-SOYADI                                     ESER ADI                                           KAT.İL

1.lik Ödülü  :                          İHSAN KONAK                                   YANGIN VAR                                     KOCAELİ

2.lik Ödülü :                           LEYLA EMEKTAR                              İSKELE ÇAYCILARI                          KOCAELİ

3.lük Ödülü:                            YAĞMUR BAYRAKTAR                  KÖPRÜ                                                 İSTANBUL

Mansiyon 1 :                          AHMET TURAN KURAL                   KAPANCA SOKAK                            KOCAELİ

Mansiyon 2 :                          HÜSEYİN CAN                                   MANZARA                                          KOCAELİ

KOCAELİ

 BÜYÜKŞEHİR                      ADI-SOYADI                                     ESER ADI                                           KAT.İL

1.lik Ödülü  :                          ŞERİFE KESER                                    OTOBÜS                                              KOCAELİ

2.lik Ödülü  :                          KEMAL KAYA                                    BİLİM MERKEZİ                                 KOCAELİ

3.lük Ödülü :                          EMRE BOSTANOĞLU                       LALE VE BİSİKLET                            KOCAELİ

Mansiyon 1 :                          FAHRİ YILMAZ                                  KAVAKLI                                             KOCAELİ

Mansiyon 2 :                          HASAN ZER                                        TREN                                                    KOCAELİ

SERGİLEMELER

SIRA NO ADI SOYADI ESER ADI  
KOCAELİ MANZARA VE DOĞA  
1. ABDULKADİR PAYYU İSİMSİZ KOCAELİ
2. ADEM TÜRKEL KOCAELİ MANZARA İSTANBUL
3. AYTÜL AKBAŞ ŞİMŞEK KOCAELİ
4. CANER BAŞER TÜPRAŞ KOCAELİ
5. ÇİĞDEM TURHAN İSİMSİZ KOCAELİ
6. EMRE ŞENGÜN İSİMSİZ KOCAELİ
7. ERTAN KOYUNCU EŞME SAPANCA İSTANBUL
8. ERTAN KOYUNCU TERSANE İSTANBUL
9. HÜSEYİN CAN SEKA KAR KOCAELİ
10. İSMAİL İLHAN İSİMSİZ KOCAELİ
11. NESLİHAN YAZICILAR İSİMSİZ İSTANBUL
12. SERAP IKİYEK MAVİ SAAT İSTANBUL
13. YILMAZ BENZER KOCAELİ MANZARA KOCAELİ
14. YİLMAZ TOPCU İSİMSİZ KOCAELİ
15. YUSUF TATLITÜRK YSF-05 İSTANBUL
       
KOCAELİ PANORAMİK
16. BEDRİ AKÇAY GÖL KOCAELİ
17. EMRE BOSTANOĞLU PLAJ KOCAELİ
18. GÜRSEL EGEMEN ERGİN ESME KOCAELİ
19. HASAN ÜNAL PANORAMA 3 SAMSUN
20. HAŞİM KANDİLCİOĞLU ŞEHİR MANZARA KOCAELİ
21. HÜSEYİN CAN MANZARA KOCAELİ
22. ILHAM KAZDAL LİMAN KOCAELİ
23. İSA CIDA GÜNEŞ KOCAELİ
24. MUSTAFA GEZER İZMİT PANOROMA KAR KOCAELİ
25. MUSTAFA GEZER SEKAPARK KOCAELİ
26. SARE KURAL DERİNCE KOCAELİ
27. TANER RAGIPOĞLU AŞİYAN KOCAELİ
28. TEVFİK KUDU EVLER KOCAELİ
       
KOCAELİ VE İNSAN
29. ADNAN TEYMUR SEVİNDİKLİ YOLU KOCAELİ
30. AHMET ZEKİ OKUR BALİKÇI KOCAELİ
31. ALAATTİN ŞENOL SİMİTÇİ SAKARYA
32. ALİRIZA ASLAN İZMİT İSTİKLAL CADDESİ KOCAELİ
33. AYTÜL AKBAŞ GENÇLER KOCAELİ
34. BEYZA YUMUŞ İSİMSİZ KOCAELİ
35. BURAK ORTA KÜÇÜK SEYİS SAKARYA
36. ERAY GÜL İSİMSİZ KOCAELİ
37. EREN ERENBİLGE ÇESME MEYDAN SAKARYA
38. ERKAN BALDAN ÇOCUK OLMAK KOCAELİ
39. GÜRSEL EGEMEN ERGİN KARTEPE KOCAELİ
40. HASAN ZER FİSKİYE KOCAELİ
41. MUHARREM BUÇAN MAŞUKİYE KOCAELİ
42. SADETTİN DEMİRCİ İSİMSİZ KOCAELİ
43. TURAN TOPALAR İSİMSİZ KOCAELİ
       
KOCAELİ VE MEKAN
44. ABDULKADİR PAYYU PSX KOCAELİ
45. AHMET TURAN KURAL ESKİ EVLER KOCAELİ
46. AHMET TURAN KURAL TARİHLE İÇ İÇE KOCAELİ
47. ARZU İBRANOĞLU KAPANCA’DA KOCAELİ
48. AYTÜL AKBAŞ KOCAELİ KOCAELİ
49. ENEZ BİRKAN PALA TARİHİ YANSIMA KOCAELİ
50. İSA CIDA SUADİYE’DE BAYRAM SABAHI KOCAELİ
51. NURDOĞAN SEVENCAN KOCAELİ STADI KOCAELİ
52. NURİ ÇOBAN İSİMSİZ İSTANBUL
53. SARE KURAL FEVZİYE CAMİ KOCAELİ
54. SARE KURAL GÖLCÜK ILICA KOCAELİ
55. TİMUR ÖZEN İSİMSİZ KOCAELİ
56. VOLKAN KARAGÜLLEOĞLU KUŞBAKIŞI KOCAELİ
57. VOLKAN ÖNDER KAĞIT MÜZESİ KOCAELİ
58. ZEHRA ÇÖPLÜ ÇİZGİSEL İSTANBUL
       
KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR
59. AYTÜL AKBAŞ ŞAMPİYON KOCAELİ
60. BÜLENT ŞAHİN FENER ALAYI KOCAELİ
61. İHSAN KORKUT YONCA KAVŞAK KOCAELİ
62. İSA CIDA SEKA’DA GÜREŞ KOCAELİ
63. MUSTAFA GEZER ROMAN ORKESTRASI KOCAELİ
64. ONUR ÇALIŞKANER MİNİBÜS İSTANBUL
65. ONUR UÇAN YAYA KÖPRÜSÜ KOCAELİ
66. SAMET GÜLER GÜNBATIMI VE KÖPRÜ İSTABUL
67. SARE KURAL MODERN PAZAR KOCAELİ
68. SEDAT TÜRKMEN SON UMUT KOCAELİ
69. SERTAÇ NURTAN OFFROAD İSTANBUL
70. TALİP TÜRKOĞLU BALIKHAN KOCAELİ
71. UĞUR ÇİMEN HAVUZ İSTANBUL
72. UĞUR ÇİMEN İZMİT İSTANBUL
73. YUNUS ÜÇGÜN İSİMSİZ KOCAELİ

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

+ 41 = 42