“İSPATLASINLAR ÇİFTLİĞİ BAĞIŞLAYACAĞIM”

 

 

 

Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek, şarbon iddialarıyla ilgili açıklama yayınladı. Çiçek, tek bir şahsın iddiasıyla karalama kampanyası başlatıldığını ifade etti ve ekledi, “Çiftliğimizde kimse inceleme yapmadı bile. Her şeyimiz tamam. Şarbon konusunu ispat etsinler çiftliğimi devlete bağışlayacağım” dedi.

 

 

 

Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek şarbon iddialarına ilişkin konuştu.Lütfiye’de faaliyet gösteren Vadi Besicilik’le ilgili çıkan şarbon iddialarına ilişkin firma sahibi Cezmi Çiçek açıklama yaptı. Çiçek, devlet tarafından yapılması gereken bütün aşıların yaptırıldığını, bunların kayıtlarının bulunduğu hatta yasal mecburiyeti olmayan karma aşılar ve parazit ilaçlarının da kullanıldığını söyledi. Çiçek, Vadi Besicilik müşterilerinde haksız korkuya sebebiyet veren bu yazının altında imzası olan tüm kamu görevlilerini ispata davet etti, ispat edemezlerse de istifa etmeleri gerektiğini ifade etti.

İŞTE VADİ BESİCİLİK’TEN AÇIKLAMA

İlimiz Gölcük ilçesi Lütfiye köyünde faaliyet gösteren Vadi Besicilik markasıyla tarım ve hayvancılık yapan, Türkiye’nin en önemli kurban kesim alanlarına sahip, işine önem veren, müşteri memnuniyetini esas alan, hayvan sağlığına ve hijyene azami derece hassasiyet gösteren ve her türlü hastalığa karşı Tarım İl Müdürlüğü’nün yapmakla hükümlü olduğu şarbon, şap, çiçek vb. devlet tarafından yapılması gereken bütün aşılar yaptırılmış olup bunlar Tarım İl Müdürlüğü kayıtlarında vardır. Ayrıca firmamız kendi üzerine düşen yasal mecburiyeti olmayan karma aşılar, parazit ilaçları vb. hastalıklara karşı her türlü kayıtları tutulmak kaydıyla tedavi etmektedir.

 ŞARBON HASTALIĞINA RASTLANMADI

Son zamanlarda basın ve yayın organları tarafından yayınlanan Gölcük Kaymakamlığı’nın, İlçe Jandarma Komutanlığı’na ve diğer resmi kurumlara yazdığı 04.09.2018 tarih ve 94833249-325.01 sayılı yazısı ile ‘’Vadi Besicilik’e ait işletmede şarbon hastalığı çıkmış olup gerekli kordon ve karantina tedbirleri uygulanarak Lütfiye Mahallesi bölgesi hayvan hareketleri kısıtlanmıştır” denilerek karantina bölgesi ilan edilmiştir. Bu yazı iftira niteliğinde olup, hiçbir şekilde işletmemizden hayvan kan örnekleri, yem numuneleri, ölmüş hayvan veya hayvan gübresi numunesi hiçbir şekilde Tarım İl Müdürlüğü görevlilerince alınmamıştır, tahlil yapılmamıştır. Ayrıca görsel olarak da hayvanlar kontrol edilmemiştir. Hiçbir şekilde işletmemizde şarbon hastalığına rastlanmamıştır.

İDDİAYA DAYANARAK KARANTİNA İLAN EDİLDİ

Sadece Vadi Besicilik’te kurban bayramında kurban kestiğini iddia eden bir müşterinin “Ben etimi tahlil ettirdim. Tahlil sonucunda etimde şarbon çıktı” diyerek Tarım İl Müdürlüğüne müracaat etmesi sonucu Tarım İl Müdürlüğü numunenin tahlile nasıl gittiğini Vadi Besicilik’ten alınan etin bir kasapta işlem görüp görmediğini sorgulamadan diğer hissedarların elinde bulunan etlerden şahit numune alıp tahlil yapmadan hisse sahiplerine alelacele etlerini imha ettirerek daha sonradan o etlerden şirketimizin de numune alıp tahlile gönderme şansını ortadan kaldırarak iddia sahibinin iddiasına dayanarak karantina bölgesi ilan etmişlerdir. Halbuki her kesilen kurbanın başında Tarım İl Müdürlüğü’nün görevlendirmiş olduğu veteriner hekim Tevfik Yıldız resmi görevli olarak bulunmuştur.

İSPAT EDEMEZLERSE İSTİFA ETSİNLER

Kamuoyunda yanlış algı oluşturarak Vadi Besicilik müşterilerine haksız korku ve endişeye sebep vererek halkı galeyana getirecek olan bu yazının altında imzası olan bütün tarafların ‘şarbonlu hayvana rastlandı’ diyerek yazışmalara imza atan tüm kamu görevlilerini bu konuyu ispat etmeye davet ediyorum. İspat etmeleri halinde çiftliğimi devlete bağışlayacağım. Fakat ispat edemezlerse, istifa etmelerini Kocaeli Valisi’ni ve cumhuriyet savcılarını Vadi Besicilik’te hayvan kesenlerin endişe ve korkularına sebep olan her kimse veya şirket sahibiyse bu kişi ve kişiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını kamuoyu önünde arz ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Print
Yorumlar: 1

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

70 − 69 =