HASANEYN ŞAMPİYON OLDU

 

 

 

 

 

İlçemizde bulunan köyler arasında ki, dayanışma ve yardımlaşmayı pekiştirmek adına düzenlenen, “Gölcük Köyleri Arası 2. Futbol Turnuvası”, önceki akşam Kavaklı Stadında Hamidiye ve Hasaneyn arasında oynanan final maçı ile son buldu.

 

 

 

 

“Gölcük Köyleri Arası 2. Futbol Turnuvası”, geçtiğimiz hafta sonu Kavaklı Stadı’nda oynanan 3’üncülük 4’üncülük ve final maçıyla sona erdi. 3’üncülük maçında, Lütfiyesporu 4-0 yenen Selimiyespor 3’üncü olurken, final maçında Hamidiye’yi penaltı atışları ile 4-2 yenen Hasaneyn turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuvada dereceye girenlerin ödüllerini, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Ak Parti Milletvekili Adat adayı Şemsettin Ceyhan takdim etti

MAÇTA COŞKU ÇOK BÜYÜKTÜ

24 Nisan Salı akşamı, 12 köy takımının katılımıyla, bu yıl ilk kez düzenlenen, “Gölcük Köyleri Arası 1. Futbol Turnuvası” heyecanı, Hasaneyn Köyü’nün Şampiyonluğu ile sona erdi.  Kavaklı stadındaki final maçını Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Milletvekili aday adayı Şemsettin Ceyhan , Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük İlçe Spor Müdürü Hasan Ceyhan, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Kavaklı Muhtarı Müzeher Değer ve kalabalık bir izleyici kitlesi izledi.

HASANEYN PENALTILARLA KAZANDI

Yoğun seyirci desteği altında sahaya çıkan Hasaneynspor ve Hamidiyespor centilmence mücadele ederek normal süresi 0-0 biten maçta, penaltılar sonucu Hasaneynspor -Hamidiyespor’u 4-2 yenerek şampiyonluk kupasını aldı. Kupa töreni büyük bir coşkuyla yapılırken protokolden önde gelen isimlerde kupa, madalya ve hediye takdiminde bulundu. Final maçından sonra şampiyonluk kupasını alan Hasaneynliler, stat ortasında Akordeon eşliğinde, kendi köylerine has yöresel oyunlarını, aileleri ve taraftarları ile oynayarak halay çektiler. Uzunca bir süre saha içinde halay çeken Hasaneynliler, ikinci şampiyonluğunu doyasıya kutladılar.

 

 

 

Print

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

76 − = 71