İsmail Aynacı, güven tazeledi

İYİ Parti Gölcük İlçe Teşkilatı’nda 2. Olağan Kongre heyecanı yaşandı. Kongreye tek başkan adayı olarak katılan İsmail Aynacı, delegelerin oylarıyla yeniden başkanlığa seçildi.

Katılım oldukça yoğun oldu

Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen İYİ Parti Gölcük İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi’ne; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İl Yöneticileri, İlçe Başkanları,İl Kadın Kolları Başkanı Pelin Dönge ve Yönetimi, İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Östürk ve Yönetimi, AK Parti Gölcü İlçe Başkanı Çetin Seymen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Fikret Gürel ve Yönetimi, CHP Belediye Meclis Üyesi Pınar Naak,Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yıldız,Büyük Birlik Partisi Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, CHP önceki dönem ilçe başkanı İsmet İşeri, İYİ Parti Gölcük İlçe Teşkilatının tüm birimleri, ilçemizin STK ve Dernek Başkanları, Muhtarlar ile çok sayıda davetliler katılım sağladı.

Divan Başkanı Pelin Dönge oldu

Kongreye bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı. Daha sonra Kongrenin Divan Heyeti seçimine geçildi. Divan Başkanı Pelin Dönge, Divan Başkan Yardımcısı Kürşat Biçer, Katip Üyelik Eser Derya, üyelikler Yunus Çolak, Tacettin Kocatürk oldu.

Meclis üyeleri konuştu

Akabinde Millet İttifakı Belediye Meclis Üyeleri Halit Motor ve Emrah Salbacak, kürsüye gelip, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve ‘Bundan sonraki süreçte de partimiz ve sizler için en iyi çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz’ dediler.

Üye rozetleri takıldı

Daha sonra partiye yeni üye olan Ekrem Yılmaz, Aysun Sökmen, Fatih Türkmen, Sevginur Günaydın’a rozetleri İlçe Başkanı İsmail Aynacı tarafından takıldı.

Faaliyet, Denetim ve Mali raporları oybirliği ile ibra edildi

Kongrede İYİ Parti Gölcük İlçe Teşkilatı’nın Faaliyet, Denetim ve Mali Raporları okundu. Parti’nin Faaliyet, Denetim ve Mali raporları oybirliği ile ibra edildi.

‘Beni başarım değil, sizlerin başarısıdır’

İYİ Parti İlçe Başkan Adayı İsmail Aynacı, kongrede yaptığı konuşmada, ‘Gölcük İlçe Başkanlığının 2. Olağan Kongresine hoşgeldiniz. 25 Ekim 2017 günü Cesur kadın Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in yaktığı bu meşalede yolumuza onurla,şerefle, büyük mücadeleyle devam etmekteyiz. 2 yıllık süreçte yerel ve genel seçimler geçirdik. Bu süreçte seçimde önemli bir başarı elde ettik. Sayın Vekilimizi halkımızı temsil etmesi için meclise gönderdik. 2 yıllık bu başarı İsmail Aynacı’nın değil bütün arkadaşlarınızın başarısıdır.  Bugün bizi tekrar bu göreve layık gören delegelerimize ve bütün partililerimize teşekkür ediyoruz. Bizler yeni ekip kurduk. Önümüzdeki yerel seçimlere hazırlık için çok çalışacağız. Bize oy veren 12 bin 500 kişinin hizmetkarıyız. Bugün burada bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrıca sonsu teşekkür ediyorum’ diyerek konuşmasını tamamladı.

‘Bize doping ve enerji lazım’

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, yaptığı konuşmada, ‘İsmail Aynacı öncülüğünde yapılan bu organizasyonun, çok kıymetli yönetim kuruluna öncelikle çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü gittiğimiz yolu biliyorum. Bize doping lazım, enerji lazım. Kıymetli arkadaşlarım İYİ Parti 2. Olağan Kongrelerimizin bugün 9.sunu yapıyoruz. İnşallah haftaya ilçe kongrelerimiz sona erecek.İl kongremizi çok güzel bir şekilde yapacağız.İYİ Parti Kocaeli’de çok önemli işler yapacak. Genel Başkanımız için çok güzel işler başaracağız Bunu Gölcük’te gördüm. Biz kimseyi zorla gelin İlçe Başkanı yönetici olun demiyoruz. Biz yıllardır fikir

mücadelesi verdiğiniz yapıdan ayrılıp İYİ Parti’de saf tuttuk. Çünkü biz dedik ki Meral Akşener bu ülkenin kurtuluş reçetesi. Bu işi ar bildik, namus bildik. Bu kutsal olarak bildiğimiz yapıya hizmet etmek boynumuzun borcu. Az önce Kartepe’de 1000 kişilik salon hınca hınç dolu, burayı da görüyorum. Bu iktidar yürüyüşümüzün bir nişanesi. Allah’ın izniyle Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız. İyileştirilmiş Parlamenter sistemin Cumhurbaşkanı olacak sayın genel başkanımız. Sizler İYİ’ler hareketi olarak, yenilmez deneni yendiniz. Hiç kimse İYİ’ler hareketini küçümseyemez. Sayın Genel Başkanımız İzmir, Antalya, Balıkesir, Bursa Kırklareli, Kırıkkale, Edirne her gün mahalle mahalle köy köy geziyor. Bizde bu davaya inananlar olarak bu davanın için de olup, çok çalışacağız. İyi ki de bu hareketin içindeyim. Sizleri seviyorum’ dedi.

‘Türkiye’nin umudu sizlersiniz’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ‘Öncelikle bugün İran sınırında yaşanan depremde Van’da 8 vatandaşımız vefat etmiş. Milletimizin başı sağ olsun. Bugün bizim 5. Kongremiz. Biraz evvel Kartepe’deydik. Şimdide Gölcük’teydik. Kartepe’de Sayın İl Başkanımız Şanbaz Yıldız’a söylediğimi burada da söylemek istiyorum. Biz gelmeden evvel sayın Belediye Başkanımız da kongremize icabet etmişler, huzurunuzda Sayın Başkana ve katılana herkese teşekkür ediyorum. Sayın İl Başkanımız anlattı. Biz öyle bir Genel Başkan liderliğinde siyaset yapıyoruz ki. O koşuyor biz yürüyerek siyaset yapıyoruz. Emin olun ki yetişmek imkan değil. Böyle bir lidere yaklaşmak için koşmak zorundayız. Şunu net söylüyorum, Türkiye’nin umudu sizlersiniz. Bunu halkımız söylüyor. Üniversite çağında ve üniversiteyi bitirmiş olanların yarısı Türkiye’de yaşamayı düşünmüyor. Bu çok kötü. Gençler ülkelerinde yaşamayı düşünmezler o ülke çok kötü duruma düşer. İnsanların umudu bizde, sizde ve Meral Akşener’de. Bu umutları tersine çevirmemek zorundayız.Bizler suni gündemleri değil Türkiye’nin gündemini konuşalım diyoruz reddediyorlar. Korona virüs ülkemize gelmeden bir önlem alalım, insanlara buluşmasın diye önerge verdik. AK Parti ve küçük ortağı hemen reddettiler.Ülkemizde 4 milyon Suriye’li var. Bu konuda önerge verdik,reddedildik. Gün geçmiyor ki intihar vakası yaşanmasın. Bu konuya çözüm bulalım dedik. Önerge verdik, yine reddettiler. Yani biz toplumun hayrına ne önerge verdiysek hayır diyorlar. Ama biliniz ki toplumun tüm sorunlarını sonuna kadar tartışan çok sıkı ve aslan gibi bir İYİ Parti grubu var. Hepsinin size selamlarını getirdim. Kongremizin partimize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

İsmail Aynacı, yeniden başkan

Konuşmaların ardından kongrede oy verme işlemine geçildi. Yapılan seçimin ardından İsmail Aynacı, kongrede yeniden başkanlığa seçildi.

İsmail Aynacı’nın Yönetim Kurulu Listesi;

Asil; A. Kerim Çolak, Aydın Talayman, Aysun Sökmen, Belkıs Öneş, Cahide Uslu, Cem Gönenç, Cenk Aydın, Çetin Kocatürk, Elmas Kayhan, Emine Şimşek, Fatih Türkmen, Fatma Ulutan, Fethi Uluyuz, Hakkı Kapan, Hasan Kurtoğlu, Hüseyin Şahin, İsmail Veziroğlu, K. Emrah Erenkaya,Metin Beşok, Nurden Genç,Nurşen Günaydın,Orhan Efe,Osman S. Sinanlıoğlu, Özlem Göktaş, Rıdvan Salman, Sedat Bat, Selami Çakır, Selçuk Atar, Semiha Gürpınar, Soner Yusufoğlu, Şeyma Kolburan, Yunus Çolak

Yedek: Dursun Aydoğan, Mehmet Bayar, Hulusi Kurtoğlu, Halil Alperen Erkul, Esma Nur Kahveci, Gözde Budak, Taşkın Kayar, Ekrem Yılmaz, H.Emrah Emirdağ, Tahsin Bayrak, Feyza Atar, Sümeyye Fatihoğlu, Burak Ertay, İrfan Atabaş, Burhan Bostancı, Tarık Koyun, Fatih Çelebi, Hüsrev Şahin, Satı Sütçü, Mehmet Söğütlü, Melek Kahveci,Nimet Öztürk, Erol Erdoğan, Can Gönenç, Fatma Salbacak, Aynur Kurtoğlu, T. Fikret Tosun, Gökhan Kocatürk, Hasan Karabulut, Kemal Çavdar Haşim Altuntaş, Gülay Bat.

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

66 − 62 =