GÖLCÜK’TEN DÜNYA’YA HALK DANSLARI İLE BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJI

 

 

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali Gölcük’te renkli görüntülerle gerçekleştirildi. 9 farklı ülkeden 200 yakın dansçının katıldığı etkinlikte Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajı verildi.  

 

 

 

 

9 FARKLI ÜLKEDEN 200’E YAKIN DANSÇI

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali Gölcük’te renkli görüntülerle gerçekleştirildi. Birbirinden güzel ve renkli halk danslarının oynandığı festivalde Gölcük halkı muhteşem bir gece yaşadı. Alanı tıklım tıklım dolduran vatandaşlar dansçılara alkışlar ile eşlik ettiler. Gölcük Anıtpar meydanında gerçekleşen festivale Arjantin, Kolombiya, Gürcistan, Makedonya, KKTC, Kuzey Osetya, Karadağ ve Sırbistan olmak üzere 9 ülkeden gelen ekipler katıldı. Festival kapsamında Gölcük’e, 200’e yakın dansçı geldi.

YOĞUN KATILIM OLDU

Festivale Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, STK Temsilcileri ve gösterileri izlemek için Anıtpark’ı dolduran vatandaşlar katıldı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yaptığı konuşmada, Böyle bir etkinliği düzenlemekten ve böyle bir etkinlik içinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, misafir gelen ekiplere teşekkür etti. Ellibeş ayrıca barış ve kardeşlik mesajları verdi.  Program, misafir gelen ekiplere hediye takdim edilmesiyle  ve hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

92 − 90 =