GÖLCÜK’TE ULUSLARARASI FESTİVAL

 

Gölcük Belediyesi tarafından Uluslararası Halk Dansları Festivali 4 Temmuz Çarşamba günü Saat 20:30’da Anıtpark’ta yapılacak. 10 yabancı ülkenin katılacağı festival öncesinde bir açıklama yapan Başkan Mehmet Ellibeş, “Dans sanatı ile Gölcük’ten Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajları verip, halkımızın da böyle bir festivali yaşamasını sağlayacağız. Ben buradan tüm Gölcüklüleri Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne davet ediyorum” dedi.

 

 

 

Gölcük Uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gölcük Belediyesi tarafından Uluslararası Halk Dansları Festivali 4 Temmuz Çarşamba günü Saat 20:30’da Anıtpark’ta yapılacak. Bu önemli festivale Arjantin, Kolombiya, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Karadağ, Makedonya, Kuzey Osetya, Rusya, Sırbistan ve ülkemizden halk dansları ekipleri katılacak. İlçemizde büyük bir hareketliği yaşatacağı düşünülen bu uluslararası festivalle, hem kültürler kaynaşmış olacak, hem de Dünya’ya dans sanatı ile barış ve kardeşlik mesajları verilecek.

 

“DÜNYA’YA BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJLARI VERECEĞİZ”

 

Konuyla alakalı bir açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ilçemizin dört bir yanında şenlikler ve festivaller belediyemizin aracılığı ile yapılmaya başlandı. 25. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumumuz Değirmendere’de başladı. Şimdi de bu festivallerin en önemlisi olacağını düşündüğümüz “Uluslararası Halk Dansları Festivali”ni Anıtpark’ta gerçekleştireceğiz. Uluslararası bu festivale ülkemiz dışında, 10 yabancı ülke katılacak. Bu gerçekten önemsediğimiz bir etkinlik olacak. Dans sanatı ile Gölcük’ten Dünya’ya barış ve kardeşlik mesajları verip, halkımızın da böyle bir festivali yaşamasını sağlayacağız. Ben buradan tüm Gölcüklüleri Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne davet ediyor, büyük bir coşkunun yaşanacağını düşünüyorum” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

88 − 86 =