GÖLCÜK’TE DENİZ NEDEN ÇEKİLDİ?

Gölcük’te deniz suyunun yaklaşık 1-2 metre çekilmesinin depremle ilgisinin bulunmadığı, bunun meteorolojik bir durum olduğu bildirildi.

Bazı vatandaşlar bu durum karşısında korkarken, gazetemiz haber merkezine konuyu aktardılar. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne konuyu sorduğumuzda yapılan incelemeler sonucu Gölcük sahilinde yaklaşık 1-2 metre bir deniz suyu çekilmesi olduğu açıklandı.

YAŞANANLAR MEVSİMSEL

Çekilmenin mevsimsel gerçekleşen bir olay olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Çekilme sonucunda çevresel açıdan bir kirlilik tespit edilmemiş ve herhangi bir kirlilik ihbarı alınmamıştır. Konuyla ilgili Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile yapılan görüşmede ilimizde bir deprem hareketliliği olmadığı bilgisi verilmiş ve deniz çekilmesi, hayvan davranışları ve benzeri 50 farklı olayla deprem arasında bir ilişkinin olup olmadığı hususunun net olarak açıklanamadığı ifade edilmiştir. Konunun uzmanı akademisyenler deniz çekilmesinin depremle ilgili değil meteorolojik bir durum olduğunu belirtmiştir. Bu konu yakından takip edilmektedir” denildi. Haber: Serkan SIDAL

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 8