GÖLCÜK’E DEV YATIRIMLAR

Gölcük AK Parti ilçe Başkanı Çetin Seymen ulusal ve yerel gündemi değerlendirdi.

Başımız sağ olsun

Gölcük AK Parti ilçe Başkanı Çetin Seymen “Bu haftayı İlçemiz adına üzücü bir haberle kapattık. Gölcük Müftümüz İlyas Öztel’i koronavirüs sebebiyle maalesef kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah. Rabbim yakınlarına sabırlar ihsan eylesin. İlçemizin de başı sağ olsun. Ayrıca Gaziantep’te bir özel hastanede gerçekleşen patlamada hayatını kaybeden Gaziantep’li hemşehrilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Geçmiş olsun Gaziantep.

 

Türkiye’yi ulaştırma yatırımlarında çağ atlatıyoruz

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftayı da hizmetlerimizin açılışlarıyla bereketli geçirdi. İlk olarak Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım imkanı sağlayan Ankara-Niğde Otoyolu’nu, ikinci kesiminin açılışı gerçekleştirildi. Bu yol Avrupa-Ortadoğu-Asya koridorunun önemli bir parçası. Toplam uzunluğu 330 km olan yolun içerisinde 5 adet viyadük, 49 adet köprü, 75 adet üst geçit, 19 adet köprülü kavşak ve 669 adet menfez bulunuyor. Diğer yandan bu hizmetle birlikte yıllık 127 milyon 551 bin litre yakıt tasarrufu sağlanacak. 4 saat 14 dakikalık mesafe 2 saat 22 dakikaya inecek ve karbon emisyonunda 318 milyon 240 bin kilogram azalma sağlanacak. Bir taraftan hizmetlerimizi oluştururken, diğer taraftan çevre kirliliği hassasiyetimizi yüksek tutup, planlamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinici açılışımız İstanbul Kağıthane’de gerçekleşti. Kağıthaneli hemşehrilerimiz çok güzel bir meydan kazandılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet açığını da hamdolsun biz kapatıyoruz. Cumhurbaşkanımız son olarak Kuzey Marmara Otoyolu’nun 6. Kesimini yani İzmit-Akyazı hattını hizmete açtı. Böylece Kuzey Marmara Otoyolu’nun389.3 kilometresinin yapımı tamamlandı. İzmit-Akyazı hattında 50 adet köprü, 35 adet alt ve üst geçit, 3 adet viyadük bulunuyor. Böylece zamandan ve yakıttan 2,5 milyar TL tasarruf sağlanacak. Türkiye’yi ulaştırma yatırımlarında çağ atlatıyoruz.

 

Halka hizmet, hakka hizmettir

Ulaştırmanın yanında son kabine toplantısından sonra Sayın Cumhurbaşkanımız pandemi destek paketi açıkladı. Bu pakete göre; pandemi nedeniyle mağduriyet yaşayan 1 milyon 239 bin kişi ve esnafımıza 3 ayda süreyle 1000 TL destek ücreti ödenecek. Böylece toplam 3 milyar 718 milyon liralık desteği esnafımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bu destek ödemesinden taksi, dolmuş, servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokanta, berber, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacak. Ayrıca iş yeri kira olan esnafımıza yine 3 ay süreyle Büyükşehirlerde ayda 750 TL, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız. Yüzde 20 den Yüzde 10 a indirdiğimiz stopaj süresini 1 Haziran’a kadar uzattık. Bir çok sektörü kapsayan KDV indirimlerinin sürelerinin de 1 Haziran’a kadar uzatımına gittik. Dünya salgın felaketinin şaşkınlığını yaşarken biz hem sağlık alanında dev adımlar atıyor, hem de yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın ifade ettiği gibi; biz eser konusunda, hizmet konusunda, proje konusunda herkesle yarışmaya, rekabete hazırız. Bunun dışında hiçbir çekişmenin, hiçbir kavganın, hiçbir polemiğin ülkeye faydası olmadığına inanıyoruz. Halka hizmet, hakka hizmettir düsturuyla tüm vaktimizi ve enerjimizi millete ayırıyoruz.

 

Bütün siyasi oteriteler var gücüyle Gölcük için çalışıyor

Bizler de ilçemiz için çalışmaya, gayret göstermeye devam ediyoruz. İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın ve Gölcük Belediye Başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer’in uyumlu çalışmalarıyla birçok projeyi hayata geçirdik, yenilerini de ekleyeceğiz. Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Yazlık Kültür Merkezi, Değirmendere kapalı otopark ve Yüzbaşılar köprülü kavşağı, Karıncadere ve Batakdere Islahı, Hamidiye Doğalgaz projesi ve Futbol sahaları gibi projeler hayata geçti. Önümüzdeki yıl içerisinde özellikle şehirlerarası Terminal projesi ve enkaz döküm sahasındaki Millet Bahçesi projesi hayata geçecek. Ayrıca Kavaklı sahil bölgemizde de yol genişletme çalışmalarımız olacak. Bütün siyasi otoriteler var gücü ile Gölcük için çalışıyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

 

Milletimize tam anlamıyla hizmet edebiliyoruz

Geçtiğimiz hafta İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş, İl ve İlçe yöneticilerimiz ile birlikte bir dizi ziyarette bulunduk. Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesinde yapımına devam eden 300 yataklı Devlet Hastanesi, Donanma Mahallemizde yapımı tamamlanan Semt Polikliniğini ve Şirinköy Mahallemizde yapımı devam eden İlçe Jandarma Komutanlığı’mızı ziyaret ettik. Gölcük son yıllarda aldığı dev yatırımlarla Kocaeli’nin şanslı ilçelerinden oldu. Önceki akşam İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş ve Belediye Başkanımız Sayın Ali Yıldırım Sezer’in de katılımlarıyla mahalle başkanlarımız ile video konferans aracılığı ile bir toplantı gerçekleştirdik. Mahalle Başkanlarımız mahallelerinde tespit ettikleri eksiklikleri birinci ağızdan İl Başkanımız ve Belediye Başkanımıza ifade ettiler. Böyle bir iletişim sistemini başka hiçbir siyasi yapılanmada göremezsiniz. Teşkilatımızın en alt kademesinden en üst kademesine kadar herkes birbirini tanıyor ve iletişim kuruyor. Böylece milletimize tam anlamıyla hizmet edebiliyor, gönül köprüleri kurabiliyoruz. Mahalle Teşkilatlarımız teşkilatımızın temelidir. Bütün mahalle yönetimlerimizden çok memnunum. Tüm yönetici ve üyelerimiz canla başla çalışıyor, verdiğimiz görevleri yerine getiriyorlar. Allah razı olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, pandemi sürecini bir an önce geçebilmemiz için, sevdiklerimiz için, tüm dünya için, maske-mesafe-temizlik önlemlerini hatırlatıyor, kısıtlamalara riayet edilmesini vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Sağlıklı ve huzurlu bir hafta olması dileğiyle, saygılarımı iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)