GENÇ EKİP PROFESYONEL HİZMET

 

Gölcük’ün eksikleri üzerine yapılan yatırımlar hem insanların başka ilçelere gitmemesini sağlıyor, hem de ilçemiz bu noktada gelişiyor. Bu sektörlerden bir tanesi de ozalit işi. Gölcük’te bu noktada açığın olduğunu farkeden Genç İşadamı Engin Denizli yaklaşık bir yıl önce yaptığı yatırımla ozalit sektörüne giriş yaptı. En yeni teknoloji, en kaliteli hizmet sloganı ile yola çıkan Denizli, kısa sürede sektörün vazgeçilmezleri arasına girdi ve bugün Denizli Ozalit sektörde Kocaeli’nin her noktasında adından  söz ettiriyor. Genç girişimciyi gelecekte çok farklı sektörlerde yaptığı yatırımlarla da göreceğiz fakat bugün ozaliti konuştuk. 

 

 

 

 

Bugünkü konumuz ozalit. Ozalit işi ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Denizli şunları söyledi:

 

Öncelikle ozalit nedir?

Ozalit ışığa duyarlı baskı şeklidir. Yüksek ışık şiddeti kağıda vurdurularak pozlanır. Daha sonra amonyak eklenerek görüntü kağıda sabitletilen fotokopi şeklidir. Genelde mavi renktedir. İngilizce Blue Print ismini renginden dolayı almıştır.

 

Günümüzde Ozalit makinaları  amonyağın pis kokusu yüzünden ve teknolojinin ilerlemesiyle piyasadan kalkmıştır. Ozalit makinasının yerine toz toner ile çalışan A0 plan kopya makinaları kullanılmaya başlamıştır. Zaman içerisinde teknoloji ilerledi makinalar değişti ama Ozalit ismi değişmedi zamanımızda kağıt mendilin selpak diye halkın ağzında kalması gibi dilimizde kaldı. Ozalit in eşdeğeri şu anda PLAN KOPYA makinasıdır veya daha teknik dille A0 Makinalarıdır.

 

Plankopya makineleri teknik özellik olarak fotokopi makinelerine benzer ancak bu cihazlar geniş format baskılama işleri için yapılmıştır. 2008 yılında bazı markalar plankopya makinelerini color renkli lazer teknolojisi ile birleştirmiştir.

 

Cad, netcad, idecad uygulamasında bir projenin son şeklinin plotter’den alınması sonucunda planların temel projesi, kalıp projesi demir projesi, beton projesi, statik projesi, jeoloji projesi, çatı projesi, iç ve dış mimari projesi elektirik projesi, su ve kanal projesi, doğalgaz projesi, telefon ve internet hatları projesi, çevre peysaj projeleri, çevre bahçe orman ağaçlandırma projeleri, enerji projeleri, hes projeleri, plan kopya makinelerinde istendiği adette ve uzunlukta (Sonsuz) Plan projelerin çoğaltılması çekilmesi ekonomik olarak sağlanır.

 

Çizilen her proje, verilen her emeğe daha fazla değer katması için kağıt’ın kalitesine, selüloz miktarından içindeki ana ham maddesi olan odunun menşeine kalitesine kadar önem verilmeli.

 

“PLOTTER” MAKİNALARI PLOTTER Mimar ve mühendislerin teknik çizim işleri yapan kişi ve kuruluşların vazgeçilmez iç mekan geniş format yazıcı makinesidir. c.a.d programları vasıtası ile çizimi yapılan bir projenin planın görsel ölçek’de siyah-beyaz çıktıları için idealdir. Ayrıca renkli çizimi yapılan projelerinde gerçek renklere yakın planda fotoğraf kalitesinde çıktılarını yapabilen cihazdır.

 

Bazı durumlarda kanvas branda gibi malzemelere çıktılar basılıp üzeri laminasyon pvc malzemesi ile kaplandığında dış mekan baskılarıda yapabilir. Ancak Plotter çok sayıda proje çıktıları örneğin bir projeden 5-10-15 adet lazımsa bu makine ile çekilmemelidir çünki maliyeti plan kopyaya göre pahalıdır. Plotter’ler çizilen projelerin hata veya son şeklinin verilmesi için son çıktıların alınabileceği makinelerdir. Çoklu ihtiyaçlarda network, scanner tarayıcı veya mail olarak plan kopya makinesine atılmalı ve çoğaltılmalıdır.

 

Tüm Autocad mimari, statik çıktılarınız ve kopyalarınız 1.hamur kağıda çeşitli gramajlarda renkli ve siyah beyaz baskı imkanı ile alınmaktadır. Çıktılarınız otomatik katlama makinası ile katlanıp size teslim edilmektedir.

 

 

 

 

Nasıl bir çalışma prensibiniz var?

 

Mimar, mühendis gibi bizim ile çalışacak tüm insanlara en kaliteli çıktı hizmetini verip ayrıca da onlara zaman kazandırıyoruz. Zaman konusunu açmak gerekirse bize işler mail yoluyla geliyor ve biz mailin gelmesi ile hemen işi hazırlayıp, mailin geldiği şirkete anında elemanlarımız ile teslim ediyoruz. Böylelikle bizimle çalışan şirketler, proje işlerine bakması için iş kaybı yaşamadan, hem zamandan, hem de iş gücünden kazanç elde etmiş oluyor. Şuan da Gölcük ve çevre ilçelerin en büyük mimarlık ve mühendislik ofislerine hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

 

Hangi işleri yapıyorsunuz? 

 

Denizli yaptığı işlerle ilgili de şu bilgileri verdi: “Biz proje ozalit kopya, fotokopi, renkli fotokopi, kurumsal firmaların arşivlerinde sakladığı dokümanların arşivlemesini yapıp dijital ortama aktarılması gibi bir çok hizmeti sunuyoruz. Şuan Kocaeli’deki en üst sınıf teknoloji ve makine parkuru bizde. Her zaman en iyisi olmak için çalışmalarımızı sürdürüyor, yeni makineleri de bünyemize katıyoruz. Bu noktada da teknolojiyi her zaman yakından takip edeceğiz. En iyi makineleri kullanacağız. En kaliteli ozaliti müşterilerimize sunmaktan memnunuz. Fiyatlarımız da piyasa standartlarında” dedi.

 

Her türlü bilgi için

 

Merkez Mahallesi, Atatürk Bulvarında Gölcük Belediyesi Hizmet Binası’nın yanında bulunan Kalıcı İş Merkezinde hizmet veren Denizli Ozalit, ozalit çıktı, ozalit kopya, renkli fotokopi, tarama, spiral, ödev ciltleme üzerine her türlü işinizi son sistem sıfır makinelerle yapıyor. 0 531 825 61 41, 0 507 292 60 42 nolu telefondan bilgi alabilir. Haber: Serkan SIDAL

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 6