EMEKLİYE 4 ZAM BİRDEN

toyajans

Kurban bayramı ikramiyelerine kavuşan milyonlarca emeklinin gözü – kulağı toplu sözleşme görüşmelerinden çıkacak kararlarda.


MAAŞLARINDA ARTIŞLAR

Milyonlarca memur ve emekli toplu sözleşme sürecini merakla izliyor. Bu ay tamamlanacak görüşmelerde hem memurların hem de memur emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarında maaşlarında yapılacak artışlar belirlenecek.

PEK ÇOK TALEP KARAR BAĞLANACAK

Ayrıca gelirleri artıracak pek çok talep de karara bağlanacak. Bunlar arasında memurlara bayram ikramiyesi ve emeklilere aile yardımı başı çekiyor.Memur-Sen, memurlara da emekliler gibi dini bayram ikramiyesi ödenmesini, tutarının da 2 bin 630 lira olmasını talep ediyor.

AİLE YARDIMINDAN EMEKLİLER DE YARARLANMALI

Yine memurların eş yardımının 295,47 liradan 553,83 liraya, çocuk yardımının da 34,61- 69,22 liradan yaş ayrımı yapılmaksızın 138,46 liraya yükseltilmesini talep eden Memur-Sen, “Aile yardımından emekliler de yararlanmalı” diyor.

TÜM EMEKLİLERİ KAPSAMASI GEREKECEK

Kabul edilirse, memurlar ikramiyeye kavuşurken, aile yardımları da artacak. Emekliler de aile yardımı ile ek gelire kavuşacak. 2 çocuğu olan ve eşi çalışmayan bir kişi aylık 830,75 lira ek gelir elde edecek. Talep hayata geçerse, sadece memur emeklilerini değil, tüm emeklileri kapsaması bekleniyor.

 

error
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 2