Emekli aylıkları ve ikramiyeler ödeniyor

Emekli aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri, bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, 4A (SSK) kapsamında aylık alanlardan; ödeme günü her ayın 17 ve 18’i olanların aylıkları ve bayram ikramiyeleri 17 Haziran’da (bugün), ödeme günü ayın 19 ve 20’si olanların aylık ve bayram ikramiyeleri 18 Haziran’da, ödeme günü ayın 21 ve 22’si olanların aylık ve bayram ikramiyeleri 19 Haziran’da, ödeme günü 23 ve 24’ü olanların aylık ve bayram ikramiyeleri 20 Haziran’da, ödeme günü ayın 25 ve 26’sı olanların aylık ve bayram ikramiyeleri ise 21 Haziran’da ödenecek.

14,4 MİLYON EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENECEK

4B (Bağ-Kur) aylığı alanların bayram ikramiyeleri ve aylıkları ise 22 Haziran’da hesaplara yatırılacak. 4C (Emekli Sandığı) kapsamında aylık alanların aylık ödemeleri ve bayram ikramiyeleri de 23 Haziran’da hesaplara yatırılacak. Böylece, 14,4 milyon emekliye 25,7 milyar TL bayram ikramiyesi ödenecek.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyesinin ise 2 bin liraya çıkarılması öngören kanun, geçtiğimiz aylarda yasalaşmıştı. Bir son dakika değişikliği olmazsa, bu çerçevede emeklilere Kurban Bayramı ikramiyeleri 2 bin lira olarak ödenecek. Hayatını kaybeden sigortalılardan dolayı aylık alan hak sahiplerine ise hisseleri oranında bayram ikramiyesi ödenecek. Eşinin vefatı nedeniyle yüzde 50 oranında aylık bağlanan bir kişiye, yine aynı oranda bayram ikramiyesi verilecek

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)