DEV UYUŞTURUCU OPERASYONU

 

 

Jandarma Komutanlığı tarafından Körfez ilçesinde ele geçirilen 800 kilo uyuşturucu madde ile ilgili Vali Hüseyin Aksoy basın açıklaması düzenledi.

 

 

 

 

ÖNEMLİ İLLER ARASINDA

Emniyet güçleri tarafından yürütülen uyuşturucu operasyonları kapsamında Körfez ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından geçtiğimiz ay 800 kilo kokain ele geçirildi. Operasyon ile ilgili Vali Hüseyin Aksoy basın açıklaması düzenledi. Valilik binasında düzenlenen basın toplantısına Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan da katılım gösterdi. Uyuşturucu operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Aksoy, “Dünyanın en önemli sorunlarından birisi uyuşturucu. Uyuşturucu ile mücadele konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirilmekte. Kocaeli de uyuşturucu ile mücadele konusunda en önemli çalışmaları gerçekleştiren iller arasında” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALAR HASSASİYETLE SÜRDÜRÜLMEKTE

“Yılbaşından 6’ncı aya kadar yakalanan kişiler ve ele geçirilen maddelerle ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum” diyen Aksoy, “1 ton 271 kilo 5 gram eroin maddesi ele geçirildi. Esrar olarak 139 kilo 350 gram ve 16 bin 460 kök hint keneviri ele geçirildi. İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğümüzün ortaklığında bu çalışmalar yürütülmüştür. Yakalanan kişilere dönük olarak baktığımızda uyuşturucu madde taşımaya yönelik 381 olay meydana gelmiştir. Uyuşturucu madde kullanımında 891 olay meydana gelmiştir. 1317 operasyon meydana gelmiştir. 2 bin 12 kişi bu olaylarla ilgili olarak gözaltına alınmıştır. Uyuşturucu ile mücadele konusunda bütün kurumlarımız çalışmalarını hassasiyetle dürdürmektedir” diye belirtti.

YAKALANAN MADDELER İMHA EDİLECEK

“Toplantımızın temel amaçlarından biri uyuşturucu ile mücadele konusunda ele geçirilen bir kokain maddesini kamuoyuyla paylaşmak” diyen Aksoy, “Güvenlik birimlerimiz gelen bir gemide spor çantaları içinde saklanmış 800 kilo kokain buldu. Ağustos ayında yapılan bu çalışmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi tarafından Körfez Cumhuriyet Savcılığımız ve Jandarmamız tarafından yayın yasağıyla yürütülmüştür. Güvenlik birimlerimizin yaptığı çalışmalara sivil vatandaşlarımızın desteği oldukça önemli. Vatandaşlarımızın Açık Kapı’ya uyuşturucu ihbarı yapması oldukça önemlidir. 800 kilo kokain imha edilmek üzere jandarmamızda beklemektedir” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

800 kilo kokainin yakalanmasının ayrıntılarını veren Vali Aksoy, “Yurtdışından bir ülkeden geliyor. Gemiyle geliyor ve yükler arasına sıkıştırılmıştır. Köpeklerin koku almasını engelleyen bir maden arasına saklanmış. Bununla ilgili çalışmalar sürüyor. Henüz somut bir veriye ulaşmadık. Şu an doğrudan gözaltına alınan kimse yok” diye belirtti.

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

72 + = 76