ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM GÖSTERİLER

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, meclisimizin kuruluşunun 98. Yılında ilçemizde düzenlenen programlarla coşku ile kutlandı. Kutlamalara Rusya’dan ülkemize gelen çocukların kendi yöresel halk oyunlarını oynaması ayrı bir renk kattı.

 

 

 

 

Programa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Jandarma Komutanı Burçak Kırca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Ceyhan, Gölcük Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, öğrenci velileri ve davetliler katılım gösterdi. Gölcük’te etkinlikler ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu’nun Atatürk heykeli önüne çelenk bırakılmasıyla başladı. Ardından  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla  Anıtpark’taki programın sona erdi. 23 Nisan Etkinlikleri Turgut Özal İlkokulu’nun düzenlemiş olduğu etkinlikler ile devam etti.

“ÇOCUKLARIMIZA OLAN SEVGİNİN GÖSTERGESİDİR”

Gölcük Turgut Özal İlkokulu bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikler sonrasında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gölcük Turgut Özal İlkokulu Müdürü Nail Ekiz yaptı. Konuşmasında “Cumhuriyet Ankara’dan Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin daima azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş aynı zamanda ülkemizin dirilişin müziği idi. Sevgiye dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan sevinçle gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermesidir. Biz de bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak tarihe geçen Millet egemenliğine dayanan, demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocukları ile Ulusal Egemenlik sevincini paylaşıyoruz” dedi.

RUS ÇOCUKLAR GÖSTERİ YAPTI

Turgut Özal İlkokulu Müdürü Nail Ekiz’in konuşmasının ardından minik öğrencilerin hazırlamış oldukları birbirinden güzel dans gösterileri ve Halk oyunları ile devam eden program, Rusya’dan ülkemize gelen çocukların kendi yöresel halk oyunlarını oynaması ayrı bir renk kattı. Programın sonunda resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

9 + 1 =