ÇİFTLİK’İN ÖNEMLİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

 

Gölcük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde aşırı yağmurlarda yaşanan su baskınlarını önlemek adına yağmur suyu projesi çalışmalarını sürdürüyor.İhsaniye’de devam eden proje de asfaltlama yapılıyor.

 

Aşırı yağmurlarda su baskınlarının yaşandığı İhsaniye Çiftlik Mahallesinde devam eden çalışmaları Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Genel Koordinatör Nihat Abiş ve Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

ÇİFTLİK’E YAĞMUR SUYU PROJESİ

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. Başkan Ellibeş açıklamasında “İhsaniye Çiftlik Mahallemiz aşırı yağmurlar sonrasında sıkıntı yaşamaktaydı. Bizlerde buraya yağmur suyu projesi üreterek çalışmalara başladık. Yağmur suyu ile ilgili sıkıntıyı gidermek adına başlattığımız çalışmalar kapsamında hem içme suyu hemde kanalizasyon şebekeleri yenilendi. Güzel ve ciddi bir çalışma oldu. Ama her alt yapı çalışmasında olduğu gibi burada da bazı sıkıntılar ve problemler oluşuyor” dedi.

“ASFALT ÖNÜMÜZDEKİ SENE OLACAK”

Ellibeş açıklamasının devamında ise, “Çalışma bitene kadar toz ve yağmur yağdığında çamur oluşuyor. Bu geçen süre içerisinde yaşanan bu olumsuzluklardan ötürü sabırlarından dolayı bütün Çiftlik Mahallesi halkımıza teşekkür ediyoruz. Alt yapı çalışmaları biten her sokağımızda asfalt yama çalışmalarını yapıyoruz. Bu kış bu şekliyle bu yolların oturmasını ve zeminin çökmesini bekleyeceğiz ama önümüzdeki sene Allah nasip ederse bu yama olarak yapılan yollarımız asfalt veya parkeyle kaplanacak. Ben bu vesile ile vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum. İnşallah bundan sonraki yağan yağmurda su baskınları ile karşılaşmayacaklar” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

1 + 5 =