CHP KOCAELİ DE TOPLU İSTİFALAR BAŞLADI

CHP Kocaeli Örgütü’nden 39 isim istifa ederek Muharrem İnce’nin başlattığı ‘Memleket Hareketi’ne katılacaklarını açıkladı

Aralarında CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Başkanı Murat Erinç ve CHP Kocaeli İl Kadın Kolları eski Başkanı Sevim Özen’in de bulunduğu 39 isim CHP’den istifa etti.

GEREKÇE

Eski CHP milletvekili Muharrem İnce’nin önderliğinde çalışmalarına devam eden “Memleket Hareketi”ne katılacak olan 39 isimden yapılan ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Cumhuriyet Halk Partisi’ni yönetenler, yıllardan beri süre gelen bu kötüye gidişin düzeltilmesi bir yana, kirli çıkar ilişkileri her geçen gün artarak, artık tahammül edilemeyecek bir seviyeye ulaşmıştır. Bu ahval ve şerait göz önünde bulundurulduğunda, bu bozuk yapının parti içerisinde verilecek mücadele ile yok edilmesi maalesef imkansız bir hal almıştır. Partiyi yönetenlerin eliyle, Cumhuriyet Halk Partisi, iç ve dış siyasetteki, ilkelerinden, davasından, politikalarından taviz verip konjonktüre göre pozisyon alan, ‘’seçim kazanılırsa kazanılır, kaybedilirse kaybedilir.’’ mantığına bürünen; kaderine razı, hantal bir siyasi beceriksizlik işkencesine maruz kalmıştır ve kalmaya devam etmektedir. Partiyi büyütmek adı altında yapılan bu siyasi “bakkal hesapları” bir fayda sağlamayacağı gibi partiyi de ciddi kayıplara sürükleyecektir.

İSTİFA EDENLER

 1. MURAT ERİNÇ
 2. SEVİM ÖZEN
 3. İSMAİL AŞAK
 4. ŞÜHEYDA POLAT
 5. OĞUZHAN UÇAR
 6. ERTAÇ ŞAHİN
 7. MUHAMMET USLU
 8. OLCAY PALANCI
 9. ELİF DÖNERKAYA
 10. DENİZ ERTUĞRUL
 11. YUSUF AHMET DAŞ
 12. DENİZ ONUR
 13. SILA ÖZKARAMAN
 14. DOĞUKAN YILMAZ GÜROL
 15. DENİZ DİLARA YILANDİLOĞLU
 16. ŞEYDA NUR ERİNÇ
 17. NAZAN UÇAR
 18. OĞUZ UYGUNER
 19. BİNNUR AŞAK
 20. ELİF BURSALI SARI
 21. BÜLENT AŞAK
 22. AYŞENUR POLAT
 23. ŞABAN SARIKAN
 24. GÖKHAN SARI
 25. ZERRİN ERİNÇ
 26. ARİF YILMAZ
 27. BURAK CANGÜR
 28. MUHAMMET ARSLAN
 29. HÜSNÜ SARI
 30. ESRA SALİŞ
 31. MİTHAT OKSAK
 32. TAMER BALCI
 33. ŞAHİN ASLANTEPE
 34. MELİS BÜYÜKADA
 35. CİVAN SALİŞ
 36. İREM EDİŞGÜRKAN ASLAN
 37. HAKAN ÜLGER
 38. HÜSEYİN FINDIK
Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

39 − = 32