CHP, GÖLCÜK ANITPARK’TA EYLEME HAZIRLANIYOR

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, haftalık toplantısında ülke gündemi ve çalışmaları hakkına önemli açıklamalarda bulundu. Başkan İşeri, 16 Nisan’da 81 ilde eş zamanlı eylem başlatarak, referandum tepkilerini dile getireceklerini belirtti.

 

İŞERİ, “PAZARTESİ ANITPARK’TA OLACAĞIZ”

 

CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, toplantıda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “16 Nisan’da partimizin genel merkezi tarafından alınan karar neticesinde 16 Nisan Pazartesi günü, 1 sene önce gerçekleştirilen Referandumda, seçim sandıklarının gasp edilmesini protesto etmek amacıyla, Genel Merkezin düzenlediği ve 81 ilde aynı anda başlayacak bir eylem yaparak, farkındalık yaratacağız. Genel Merkezimizin talimatıyla, 16 Nisan Pazartesi günü, saat 12.00 ila 13.00 arasında, tüm Türkiye’de eşzamanlı bir protesto yapılacak. Bu ülke 16 Nisan’da seçim sandıklarının nasıl gasp edildiğini unutmadı. Bu yüzden bizde ilçe örgütü olarak, Pazartesi günü farkındalık yaratmak ve OHAL’in kaldırılması ve uzatılmamasını talep ederek, Anıtpark Meydanı’nda bir eylem yapacağız” dedi.

 

EKONOMİ İYİYSE, VATANDAŞIN EKONOMİSİ NEDEN KÖTÜ?

 

Ülkemizde ekonominin her geçen gün daha da bozulduğunu söyleyen Başkan İşeri,: “Gerçekten ekonomimiz hiç iyiye gitmiyor. Cumhurbaşkanı her ne kadar ekonomimiz iyi yolda, bir sorun yok dese de ekonomimizin geldiği nokta ortada. Dolar 4 lirayı geçti, Euro 5.5 liraya doğru gidiyor. Benzin 6 liraya, Mazot 5 liraya kadar yükseldi. Ülkemizde vatandaşların ekonomik durumları çok kötü durumda. Vatandaşın cebinde ekmek alacak parası yok. Et fiyatları aldı başını gidiyor. Milletin evine artık et girmiyor. Esnafın gelirleri yarı yarıya düştü. Çekini, senedini vergisini, sigortasını ödeyemez hale geldi. Ayrıca, artık yabancı yatırımcı Türkiye’ye yatırım yapmıyor ve gelmiyor. Türkiye’de ekonomi çok iyi diyorlar, kendileri buna inanıyor mu? Gerçekler ortada” diyerek konuşmasını bitirdi.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

− 2 = 1