BU ŞENLİKTE GÖLCÜKLÜLER EĞLENCEYE DOYACAK

 

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi 1988 yılından beri düzenlenen geleneksel Yazlık Kadırga Yayla Şenlikleri bu akşam başlıyor. 3 gün süreyle yapılan ve Yerel ve Ulusal bazda öne çıkan birçok ünlü sanatçıların katılımı ve çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen şenlikler yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerle daha da görkemli bir hal alıyor.

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi 1988 yılından beri düzenlenen geleneksel Yazlık Kadırga Yayla Şenlikleri bu akşam başlıyor.Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda 3 gün sürecek olan şenlikler süresince yöresel sanatçılar Melih Kahveci, Mehmet Yılmaz, Mustafa Bayraktar, Mehmet Tak, Mehmet Durak, Bahattin Kılıç, Laz Esat, Ali Öztürk, Mesut Çakır, Sebahattin Yanık, Onur Özkan, Kral İsmail, Ercan Puslu Sultan Bekçi, Engin Cep ve Fotör Mustafa 27-28-29 Temmuz tarihlerinde her akşam türküleriyle renk katacaklar.

 

KÜLTÜREL YEMEKLER DE HALKA SUNULACAK

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Şenlikler kapsamında Karadeniz yöresine ait çeşitli el sanatları sergilenmekte ve satılmakta, yine Karadeniz yöresine ait yemek kültürü çeşitli şekillerde halkımıza sunulmaktadır. Gölcük Yazlık Kadırga geleneksel hale getirilen şenlik programıyla Horonun merkezidir dedi.

 

BAŞKAN ELLİBEŞ HERKESİ DAVET ETTİ

 

Bu yıl 27-28-29 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Şenliklerinde, bu yıl birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak. Sinan Yılmaz, Bizim Gönül, Taner Eyüpoğlu ve yöresel sanatçılar konserleriyle vatandaşlara keyifli dakikalar yaşatacaklar. Gölcük Halkı başta olmak üzere şenliklere tüm Kocaeli ve çevre bölgelerinden katılım bekleniyor. Başkan Ellibeş yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızı bu güzel ve geleneksel şenliğimize bekliyoruz, Hayde Horona, Hayde Yazlık Kadırga Yayla şenliklerine” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

41 + = 47