BU GÖRÜŞME TARTIŞMA YARATTI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz’le buluşmasına hem tepki hem taktir yarattı. Karagöz; ‘Ankara’daki son durağım; CHP lideri Sn. Özel oldu. Yine kibar ve samimi bir ev sahibiydi.’ Notu ile paylaştığı fotoğraf karesi sol cenahtaki meslektaşlarının bir kısmı tarafından tepki ile karşılandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’deki makamındaTaha Hüseyin Karagöz ile bir araya geldi. Buluşmayı, fotoğraflar eşliğinde X hesabından duyuran Karagöz, “Sayın Özgür Özel, yine kibar ve samimi bir ev sahibiydi. Siyasette ortamı yumuşatacak adımların yenilerini planlıyor. Sadece görüşmek bağlamında değil, sahiplenmeyi de katıyor. Türk politikası adına umut verici gelişmeler doğrusu” ifadelerini kullandı.

Karagöz’ün CHP Genel Başkanı Özel ve İYİ Partili Çömez ile görüşmesi, tepkiyle karşılandı.

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Özel’in Karagöz’ün kim olduğunu bilmediğini savunurken, “Bu görüşmeyi kim ayarladıysa hain odur” dedi.

Altaylı, YouTube kanalında yayınladığı açıklamasında şunları söyledi:

“Taha Hüseyin Karagöz’ü büyük ihtimal çoğunluk tanımıyordur. Aslında ben de şahsen tanımıyorum. Çünkü öyle bir gazeteci ben ne gördüm ne duydum. Daha doğrusu öyle biri var ama o kişi gazeteci değil.

Şimdi Özgür Özel’in de elinde çok güzel bir imkan var. Hain kim bulma imkanı? ‘Taha Hüseyin Karagöz’le görüşmeniz lazım’ diye onu kim genel merkeze getirdiyse, bu görüşmeyi kim ayarladıysa kim istediyse hain odur. Çünkü bu normal bir şey değil. Yani CHP lideri bunca gazeteci ve insan varken kalkıp da bu kişiyle görüştüyse… Ben Özel’in bu kişiyi tanıdığını hiç sanmıyorum. Adının ve varlığından da haberdar olduğunu sanmıyorum. Bilinmez çünkü. Ki bu görüşmeyi ayarladıysa Özel yanından o kişi uzaklaştırsın. Kimse bunu getiren, hain odur”

“Cumhuriyet AK Partisi”

CHP Genel Başkanı Özel’in Karagöz’le buluşmasını eleştiren bir diğer isim de gazeteci Yılmaz Özdil oldu. Sosyal medya hesabından, ziyaret fotoğrafını “Cumhuriyet AK Partisi” notu ile paylaştı.

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)