BAYRAM BOYUNCA HANGİ KÖPRÜLER VE YOLLAR ÜCRETSİZ

 

 

 

 

 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak. Karar, “yap-işlet-devret” projelerini ise kapsamayacak. Yani Yavuz Sultan Selim ve İzmit Körfezi’ni birbirine bağlayan Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz olmayacak. Ayrıca bayram boyunca belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

 

 

 

 

Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki köprü ve otoyollardan geçişlerin ücretsiz olmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Kurban Bayramı dolayısıyla 18 Ağustos Cumartesi günü saat 00.00’dan başlayarak, 27 Ağustos Pazartesi saat 07.00’ye kadar “yap-işlet-devret” projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak.

 

İKİ KÖPRÜ ÜCRETSİZ OLMAYACAK

Yani Yavuz Sultan Selim ve İzmit Körfezi’ni birbirine bağlayan Osmangazi Köprüsübayramda ücretsiz olmayacak. Aynı karar kapsamında, 21 Ağustos Salı günü saat 00.00’dan başlayarak, 24 Ağustos Cuma günü saat 24.00’e kadar belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz olacak.

 

 

 

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

84 − = 74