Başkan Büyükakın, Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olarak nitelendirdiği gazetecilik mesleğinin tüm meslekler içerisinde yerinin ayrı ve çok önemli olduğunu kaydetti.

 

Basın emekçilerinin demokratik toplumların önemli ve vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirten Başkan Büyükakın mesajına şöyle devam etti;  “Gazeteciler, toplumu her türlü olay ve durum hakkında bilgilendirme görevini görürken topluma yararlı birçok hizmet de yerine getirmekte. Kamuoyundan aldığı geri bildirimleri yerel ve genel idarelere ileten gazetecilerimiz;  toplumsal iletişimi sağlama, kişiler, topluluklar, millet ve milletler arasında iletişim kurma, adeta topluma ayna tutma gibi ulvi görevleri de üstlenmektedir. Bu nedenle basın emekçilerimiz önemi yadsınamaz meslekler arasındadır.

 

10 Ocak’ta çalışan gazetecilerin yaşadığı zorlukları bir gün de olsa hatırlamamızı sağlayan bu özel gün, bizim için de bir farkındalık günüdür. Şartlar ne olursa olsun, halkın haber alma özgürlüğü için meslek onuruyla çalışan, devletinin, milletinin menfaatini mesleğinin de üstünde tutan tüm çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyor, her birine mesleki hayatlarında başarılar ve esenlikler diliyorum. “

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)