Azılı hırsız tutuklandı

Kocaeli Darıca İlçesinde 4 ayrı evden yaklaşık 150 bin liralık hırsızlık olayları ile ilgili yakalanan ve hakkında 13 ayrı suçtan toplamdan 24 yıl hapis cezası olduğu öğrenilen K.C, polisin düzenlediği operasyon ile yakalandı.

Edinilen bilgi ve iddialara göre;  Kocaeli Darıca İlçesinde 25 ve 26 Ekim ile 1 Kasım tarihlerinde meydana gelen 4 ayrı evden hırsızlık olayı ile ilgili çalışma başlatan Darıca İlçe Asayiş Şube Müdürlüğü, MOBESE ve güvenlik kameralarını inceleyerek şüphelinin K.C isimli şahıs olduğunu belirledi. Hırsızlık olaylarında yaklaşık 150 bin liralık para ve ziynet eşyası çalan şahısın ayrıca hakkında 13 ayrı suçtan kesinleşmiş 24 yıl 9 ay hapis cezası olduğu tespit edildi.

Şahısın yakalanması amacıyla operasyon başlatan polis ekipleri,  şahısın Gevze Osmangazi Mahallesi Secde Sokak üzerinde bulunan evine operasyon düzenledi.  Yapılan operasyonda şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, şüphelinin ikametinde ve olaylarda kullandığı kiralık araçta yapılan aramalarda; bahse konu olayda çalındığı anlaşılan, 1Adet Tabanca ve çeşitli ziynet eşyaları ele geçirildi. Şahıs hakkındaki suçlamalar ve kesinleşen hapis cezası ile ilgili olarak sevk edildiği adli merciiler tarafından Kandıra Cezaevine gönderildi.

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

63 − = 58