“ASKER GİBİ DURMUŞ BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

 

 

Kocaeli Esnaf Odaları Birliği’nin 13 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurulunda başkan adayı olan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kocaman, “Tam destek Durmuş başkanımın yanında olacağız” dedi. Durmuş ise “51 odamızın, 51 başkanımızın derdi bizim derdimiz olacak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kocaeli Esnaf Odaları Birliği’nin 13 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel kurulunda efsane başkan Kemal Kaya’nın aday olmayacağını açıklaması sonrasında başkan adayı olan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette Durmuş’u destekleyen Kocaeli genelindeki odalarının bazılarının başkanları da katıldı.

“DURMUŞ BAŞKANA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

Sıcak bir atmosferde geçen ziyarette ilk açıklamayı Başkan Kocaman, “Kocaeli Esnaf Odaları Birliğinde 25 senedir başkan vekilliği yapan Kadir Durmuş arkadaşımız nasip olursa başkanlığa aday. İstikrarın devamı yönünde tam destek olarak Kadir Durmuş arkadaşımızın yanındayız. Bunu çevre odalarında güçlerini alacağız. Göreve geldikten sonra farklı hizmetler ortaya koymak adına olağan üstü gayret sarfeceğimiz noktasında inancımız sonsuz. Bu işler deneme tahtası falan değil, bir kere tecrübe çok önemli. Birliğin örnek bir yapı içinde devam eden çalışmalarını daha da ileriye götürmek niyetindeyiz. Kadir Durmuş adaylığını çok güzel bir şekilde açıkladı. Mevcut Başkan Kaya bırakacağını söylediği anda elini öptü ve adayım dedi. Bu çok örnek bir davranış idi, bizi etkiledi. Bunun yanında mevcut ekibin içinde yer alması onun için handikap değildir. Sonuçta bir kurumu başkan yönetir. Başkan vekilinin yetkileri bellidir. Her kişinin yoğurdu yiyişi farklıdır. Biz başarılar diliyoruz. Yanınızda asker gibi durduğumuzu, görevlerimizi en iyi şekilde yerine getireceğimizi belirtmek istiyoruz” dedi.

“51 ODAMIZIN 51 BAŞKANIMIZIN DERDİ BİZİM DERDİMİZ OLACAK”

Kocaman’ın konuşması sonrasında sözü Başkan Durmuş aldı ve şunları söyledi: “Bir genel kurula giderken belli projelerimiz olacak ama bizim önceliklerimiz belli. Bugün nasıl odalarımızda sıkıntı varsa birliğimizde de sıkıntılarımız var. 2014’den beri kaydiye gelirlerine zam yapılmadığı için çalışanların gelirleri arttı. Emekli olanlar oldu. 25 yılını dolduran arkadaşlarımız ayrıldı. Bu arkadaşlar 30 sene çalışmışlar. Onlar bizim evlatlarımız yol arkadaşlarımız. Haklarını, tazminatlarını vermek zorundayız. Yani bazı şeyler dışarı da görüldüğü gibi değil. Biz 51 oda bir ekibiz. Burada kıstas olarak şuna bakmak lazım. Başarılı ve çalışkan arkadaşlarımızla bir ekip kuracağız. Hedefimiz gemiyi batırmadan yüzdürmek. Biz esnaf sanatkar için varız. 51 odamızda 51 başkanımız var. Onların derdi bizim derdimiz olacak. Yoksa ben şunu, bunu yapacağım diye bir şans yok. Gemiyi karaya oturtmadan yüzdürebiliyorsan başarılısın. Biz genç jenerasyon ile birlikte biraz hızlı koşacağız. Ben dahil kilosu olanlar kiloyu verecekler. Çok çalışacağız. Ben bizimle birlikte olan Necmi Kocaman başkanıma teşekkür ediyorum. Bugüne kadar girdiğim hiç bir seçimi kaybetmedim. Bu seçimden de alnımızın akıyla çıkacağımı düşünüyorum. Cenabı Allah hak edene versin” diyerek sözlerini tamamladı. Haber: Serkan SIDAL  

 

 

 

 

Print

 

Yorumlar: 0

Mail adresiniz gösterilmeyecek. Zorunlu aranlar (*)

96 − = 95